امام جمعه بروجرد:

دشمن از مشکلات اقتصادی سوء استفاده می کند

بروجرد- ایرنا- امام جمعه بروجرد با بیان اینکه دشمن از مشکلات اقتصادی سوء استفاده می کند، گفت: ریشه اصلی مشکلات کشور، اقتصاد است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی ظهر دوشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی بروجرد در دفتر نهاد امامت جمعه این شهر افزود: رهبر معظم انقلاب هر سال با توجه به مهم بودن موضوع اقتصاد، شعار سال را اقتصادی نامگذاری می کند ولی متاسفانه اقدام لازم از سوی مسئولان در این زمینه صورت نمی گیرد.
امام جمعه بروجرد اظهار کرد: دشمنان با توجه به ضعف کشور در بخش اقتصاد با اعمال تحریم های مختلف به ایران فشار وارد می کنند. وی افزود: دشمن با سوء استفاده از مشکلات اقتصادی و بی توجهی مسئولان به مطالبات مردم، آنها را به ایجاد اغتشاش دعوت می کند.
وی گفت: برای رفع مشکلات اقتصادی باید به تولید و کار داخلی توجه کنیم و با تکیه بر توانمندی های داخلی اقتصاد کشور را سامان دهیم.
حجت الاسلام ترابی افزود: شورای فرهنگ عمومی در شهرستان بروجرد ظرفیت خوبی است تا مسئولان با برنامه ریزی دقیق مسایل و مشکلات را بررسی کنند.
وی اظهار کرد: شهرستان بروجرد دارای جاذبه های بزرگی در زمینه تاریخی و مذهبی است که معرفی این آثار می تواند به جذب گردشگر کمک کند.
امام جمعه بروجرد با انتقاد از معرفی نشدن شایسته بزرگترین مسجد غرب کشور در این شهرستان گفت: مسجد جامع با قدمت هزار ساله در بروجرد است ولی متولیان فرهنگی هیچگاه اقدام به معرفی این بناها به گردشگران نمی کنند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد نیز در این نشست اظهار کرد: مسئولان در اجرای برنامه های فرهنگی و هنری از جمله برگزاری کنسرت دقت بیشتری کنند تا شاهد هنجارشکنی عده ای نباشیم.
سرهنگ مجید سوری افزود: رعایت نکردن شئونات اسلامی در اجرای برخی از برنامه ها به جایگاه شهر بروجرد لطمه می زند.
به گفته وی برای رفع مشکلات فرهنگی شهر باید اتاق فکری از همه سلایق تشکیل شود تا بتوانیم با تولید ایده های نو، مشکلات را حل و فصل کنیم.
وی افزود: کار فرهنگی باید با فکر و اندیشه نو انجام شود؛ شهرستان بروجرد دارای جاذبه های بزرگ فرهنگی است که می تواند باعث رونق در شهرستان شود.‌
وی گفت: المان های شهری بروجرد با فرهنگ، آداب و رسوم این شهرستان منافات دارند و باید دراین زمینه کارهای بیشتری انجام شود.
7190/3022

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال