کیفیت هوای لرستان ناسالم است

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: وضعیت کیفی هوای لرستان امروز پنجشنبه در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

به گزارش خبرنگار ایرنا مهرداد فتحی بیرانوند روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: امروز هوای شهرستان های پلدختر، کوهدشت، دلفان، سلسله، دوره چگنی و خرم آباد برای گروه های حساس در شرایط ناسالم و حدود 2 برابر حد مجاز آلودگی است.
وی با بیان اینکه امروز چهل و ششمین روز آلوده لرستان در سال جاری است، اظهار کرد: سایر شهرستان های استان لرستان در شرایط سلام قرار دادند.

** پیش بینی وزش باید شدید و پدیده گرد و غبار در لرستان
به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره کل هواشناسی لرستان، بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی طی روز جمعه با تشکیل هسته های گرد و خاک و نفوذ آن به مرزهای غربی کشور برای روز جمعه و ساعاتی از شنبه بروز پدیده گرد و غبار به همراه کاهش دید افقی و افزایش آلاینده های جوی پیش بینی می شود.
بنا بر این گزارش در روز جمعه با توجه به افزایش سرعت وزش باد شدید در اغلب نقاط استان به ویژه در شمال و غرب استان (نورآباد، الشتر، کوهدشت، رومشکان و بروجرد) احتمال خسارت به تاسیسات و سرشاخه های درختان وجود دارد لذا بکار بردن اقدامات لازم برای جلوگیری از کاهش خسارات احتمالی توصیه می شود.
1920/7274/3022

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال