نماینده ولی فقیه در لرستان:

فضای مجازی فرصتی برای تحقق بخشیدن به اهداف قرآن است

خرم آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: امروزه فضای مجازی فرصتی برای تحقق بخشیدن به اهداف قرآن بوده چرا که گستره این شبکه وسیع و مخاطبان آن عموم مردم هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله سید احمد میرعمادی روز چهارشنبه در آیین اختتامیه چشنواره ملی شعر آیات در سالن شهید آوینی ارشاد خرم آباد، هدف دشمنان را جدایی مردم از قرآن و عطرت دانست و اظهارکرد: در چنین شرایطی باید نسبت به فعالیت های قرآنی توجه بسیار ویژه تری داشته باشیم که در این میان شعر از اهمیت والایی برخوردار است.
وی افزود: شعر مهمترین ابزار گسترش معرفت های قرآنی است چرا که بیشترین نفوذ در دلها را دارد لذا تقویت گسترش شعر آیات باید در دستور کار همه نهادهای فرهنگی و هنری استان قرار گیرد.
آیت الله میرعمادی با بیان اینکه فعالیت های هنری از نگاه قرآن تقدس دارد ، گفت: برای هر چیزی می شود قیمت تعیین کرد بجز هنر قرآنی و در جمله می توان گفت که این یک هنر شگفتی آور است.
امام جمعه خرم آباد بر رسالت همه مردم و مسئولین در این راستا تاکید کرد و افزود: در این راه نیازمند شناخت اهداف قرآن، شناخت ابزار تحقق و گستره این رسالت هستیم.
وی شعر آیات را شعر آزادی عدالت و خداپرستی دانست و گفت: این هنر بدنبال تحکیم اخلاق درجامعه است لذا گستره آن به وسعت هستی است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نیز در این آیین به تبیین رابطه تجدد با دین پرداخت و گفت: قرآن در رابطه با مسئله تجدد همیشه پیشرو و پاسخگو بوده و نه تنها هیچگاه در مقابل اندیشه های جدید قرار نداشته ، بلکه همواره راه روشن را پیش پای دانشمندان علوم تجربی قرار داده است.
حجت الاسلام حمیدرضا حنان راه نجات بشریت را تشکیل جامعه قرانی دانست و افزود: تکثر افکار و اندیشه ها و همچنین برقراری دموکراسی دینی 2 ویژگی مهم این جامعه است.
دومین جشنواره ملی شعر آیات قرآن و عطرت با شرکت 2هزار و 500 اثر از 450 هنرمند در چهار بخش شعر کلاسیک، شعر نو، بخش زبان ها و گویش های رایج کشور و همچنین شعر لری و لکی در خرم آباد برگزار شد و در پایان از برگزیدگان این جشنواره تقدیر شد.
لازم به ذکر است که در پایان این آیین از کتاب آثار جشنواره با نام (بارش آفتاب) نیز رونمایی شد.
7264/6060
خبرنگار: بهزاد سلاح ورزی**انتشاردهنده:محمد علیدوستی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال