ورود سامانه بارشی جدید به آسمان لرستان

خرم آباد - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی لرستان گفت: سامانه بارشی جدیدی از فردا (پنجشنبه) از نوار غربی وارد کشور می شود که در استان بارش هایی بصورت پراکنده را در پی دارد.

راضیه پیله وران روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این بارش ها به صورت پراکنده تا روز جمعه ادامه دارد و موج اصلی بارش ها در اوایل هفته آینده وارد استان می شود.
وی یادآور شد: به همراه این سامانه بارشی افزایش سرعت وزش باد و در گردنه ها، نواحی سردسیر و کوهستانی بارش برف پیش بینی می شود.
به گفته وی طی 24 ساعت گذشته بیشترین بارش ها با 16 میلی متر مربوط به نورآباد و کمترین بارش با 2 میلی متر مربوط به پلدختر گزارش شده است.
پیله وران افزود: میزان بارش در همین بازده زمانی در خرم آباد چهار ، الیگودرز 6، الشتر هفت، بروجرد 13، کوهدشت سه، رومشگان چهار، سیلاخور چهار، سپیددشت پنج و دورود هفت میلی متر گزارش شده است.
کارشناس اداره کل هواشناسی لرستان با اشاره به افزایش دید افقی در اکثر نقاط استان ، گفت: با توجه به بارش هایی که از شب گذشته در بیشتر نقاط استان رخ داده دید افقی نیز افزایش داشته و به 10 کیلومتر رسیده و در مناطقی هم که بین هشت و یا هفت کیلومتر است طی ساعات آتی افزایش می یابد.
گردو غبار شب گذشته دید افقی در برخی از مناطق استان را به 10 متر رسانده بود.
1920/6060
خبرنگار:مهری دریکوند**انتشاردهنده:محمد علیدوستی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال