دستگیری متخلفان شکار غیرمجاز گراز در لرستان

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: 2 فرد متخلف شکار غیرمجاز گراز در این استان دستگیر و لاشه 2 راس گراز از آنها کشف و ضبط شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا مهرداد فتحی بیرانوند روز چهار شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: در پی گشت وکنترل یگان حفاظت اداره محیط زیست شهرستان کوهدشت جهت پایش زیستگاههای حیات وحش متخلفین را که اقدام به شکارغیر مجاز کرده بودند ، پس از چند ساعت تعقیب و گریز دستگیر کنند.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه عمل ارتکابی صورت گرفته بر اساس قوانین شکار و صید جرم محسوب می شود، پرونده این متخلفان پس ازبازجویی مقدماتی و اخذ جرایم زیست محیطی به میزان 16 میلیون ریال، جهت رسیدگی به دادگستری ارجاع و ادوات کشف شده طبق ماده 14 قانون شکار و صید تا پایان دادرسی و صدور رای قطعی زیر نظر سازمان به صورت امانی نگهداری می شوند.
فتحی بیرانوند از تمامی دوست داران محیط زیست درخواست نمود تخلفات زیست محیطی را به سامانه 1540 اطلاع دهند تا در اسرع وقت نسبت به پیگری گزارش واصله اقدام شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان همچنین گفت:از ابتدای سال جاری تاکنون 805 مورد تخلف زیست محیطی در این استان ثبت شده است.
وی با بیان اینکه در این ارتباط 879 متخلف زیست محیطی دستگیر شده اند، افزود: چهار میلیارد و 530 میلیون ریال ضررو زیان به محیط زیست در این مدت وارد شده است.
وی ادامه داد: دراین مدت 30 قبضه سلاح غیر مجاز و 143 سلاح مجاز از متخلفان زیست محیطی کشف و ضبط شده است.
7274/6060
خبرنگار: مریم نریمانی**انتشاردهنده:محمد علیدوستی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال