موافقت وزیر نفت با احداث مینی پالایشگاه در پلدختر

خرم آباد - ایرنا - نماینده مردم شهرستان پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر نفت با احداث یک مینی پالایشگاه در این شهرستان موافقت کرد.

سیدحمیدرضا کاظمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: برای احداث مینی پالایشگاه با سرمایه گذار برای انتخاب هر مکانی که متناسب این پروژه باشد قول مساعد داده شده که در این رابطه شهرک صنعتی منطقه سراب حمام برای احداث آن انتخاب شد.
وی با بیان اینکه با مشارکت بخش خصوصی این واحد تولیدی در شهرستان احداث خواهد شد، افزود: دستور امکان سنجی و شیوه تحویل این مینی پالایشگاه توسط وزیر نفت صادر شد و مسائل فنی آن در حال بررسی است.
به گفته وی تخصیص200تن نفت کوره در روز و 5000 بشکه نفت خام به صورت روزانه در این پالایشگاه مورد تایید و موافقت وزیر نفت قرار گرفته است.
وی همچنین گفت:با وجود ذخایر نفتی در این شهرستان مردم منطقه حق دارند از مزایای طلای سیاه در رونق اقتصادی و اشتغالزایی بهره مند شوند.
کاظمی با تاکید براینکه این طرح ارتباطی با طرح پالایشگاه نفت قبلی پلدختر ندارد، یادآورشد: پروژه مینی پالایشگاه طرحی جدید برای استفاده بهتر از ظرفیت های نفتی شهرستان است.
شهرستان پلدختر در 120 کیلومتری جنوب غربی مرکز استان لرستان واقع شده است.
آخرین اخبار و رویدادهای استان لرستان، ایران و جهان علاوه بر سایت ایرنا لرستان در کانال تلگرامی @irnalorestan نیز منتشر می شوند.
7272/6060
خبرنگار: فاطمه مهرابی**انتشاردهنده:محمد علیدوستی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال