راه اندازی 9کانون حرکات اصلاح قامتی دانش‌آموزان در لرستان

خرم آباد - ایرنا - معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان گفت: 9کانون حرکات اصلاحی برای جلوگیری از مشکلات قامتی دانش‌آموزان در این استان راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا فرید بهرامی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: هدف از راه اندازی این کانون ها پیشگیری از شیوع ناهنجاری­های اکتسابی دستگاه عصبی، عضلانی، اسکلتی و آموزش به دانش­ آموزان در رابطه با عادات و الگوهای حرکتی صحیح و ارجاع و معرفی دانش آموزان دارای ناهنجاری­های اسکلتی به مراکز تخصصی است.
وی بیان کرد: در سال تحصیلی جاری 20درصد از دانش آموزان پایه های دوم تا دوازدهم تحت پوشش این طرح قرار می گیرند.
به گفته وی در جامعه ماشینی امروز فقر حرکتی به همراه عادات حرکتی نادرست در کودکان و نوجوانان، تهدیدی اساسی برای تندرستی حال و آیندۀ آنها به شمار می رود و دانش آموزان را مستعد ضعف­های عضلانی و ناهنجاری­های اسکلتی طی دهه­ های آینده می­کند.
وی همچنین اظهار کرد: از آنجا که عادت به کم تحرکی و اتخاذ شیوه­ های نادرست حرکت اعم از نشستن، ایستادن، حمل اشیاء وکوله پشتی مدرسه در سنین پایین شکل می­گیرند و در طول سال­های بعدی عمر پایدار می­مانند، ضروری است قبل از تثبیت و شکل­ گیری این عادات اقدامات لازم جهت شیوه ­های صحیح حرکت به مورد اجرا درآید.
بهرامی تاکید کرد: عدم پیشگیری مناسب و به­ موقع از تثبیت این عادات حرکتی نامناسب از یک سو و فقر حرکتی از سوی دیگر باعث بروز ضعف و ناهنجاری­هایی در دستگاه استخوانی، عضلانی و مفصلی افراد جامعه می­شود، که شناسایی زمینه ­های بروز این تغییرات نامطلوب قامتی در افراد و ارائه حرکات جبرانی و اصلاحی برای پیشگیری و رفع آنها، کانون توجه فعالیت ­کانون­های حرکات اصلاحی ساختار قامتی است.
در حال حاضر 320 هزار دانش آموز در چهار هزار و 200 آموزشاه لرستان تحصیل می کنند.
7274/6060
خبرنگار:مریم نریمانی**انتشاردهنده:محمد علیدوستی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال