امام جمعه بروجرد:

حرکت ملت ایران در پشتیبانی از نطام درجهان بی نظیر بود

بروجرد - ایرنا - امام جمعه بروجرد گفت: حرکت عظیم و حضور گسترده ملت با بصیرت ایران در حمایت از نظام اسلامی در جهان بی نظیر بود.

به گزارش خبرنگارایرنا حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی در خطبه های این هفته نماز جمعه بروجرد افزود: مقام معظم رهبری درجمع مردم قم ابعاد مختلف توطئه و فتنه دشمن را برای ملت تشریح و از هوشیاری مردم و پاسخ دندان شکن آنها به دشمنان تقدیرکردند.
به گفته وی مردم ایران ملتی زمان شناس، با بصیرت و هوشیارهستند و به خوبی می دانند درچه زمانی باید از اسلام، قرآن، نظام، انقلاب و ولایت دفاع و پشتیبانی کنند.
خطیب نمازجمعه بروجرد اظهار کرد: فتنه اخیر دشمنان دارای سه ضلع مهم بود که یکی ازاضلاع مهم آن آمریکا، اسرائیل و انگلیس بودند که سازماندهی عناصر خود فروخته و منافقین را در داخل و خارج کشور برعهده داشتند.
حجت الاسلام والمسلمین ترابی بیان کرد: ضلع دیگر این مثلث فتنه را ثروتمندان حرام خوار کشورهای عربی مانند عربستان تشکیل می دادند که حمایت های خود را از آشوبگران به صورت علنی اعلام کردند.
وی با اشاره به نقش منافقین و ضدانقلاب داخلی و خارجی به عنوان ضلع سوم مثلث فتنه اخیردشمنان در ایران ادامه داد: منافقین کور دل و مزدوران داخلی آنها با آشوب و اغتشاش قصد ضربه زدن به انقلاب و نظام را داشتند که با حرکت عظیم و به موقع مردم شکست خوردند.
امام جمعه بروجرد افزود: نوک پیکان فتنه دشمن علیه اسلام، قرآن، نظام و ولایت بود که ملت ایران با هوشیاری هر چه تمام تر آن را تشخیص داده و سرکوب کردند.
حجت الاسلام والمسلمین ترابی اظهارکرد: در دوران دفاع مقدس منافقین و مزدوران داخلی و خارجی آنها دشمن بعثی را حمایت می کردند و با دادن اطلاعات به دشمنان باعث فجایع انسانی بسیاری در داخل کشور و مناطق جنگی شدند.
وی گفت: آمریکا، اسرائیل، انگلیس و منافقین کور دل امروز از شکست سهمگین خود در فتنه اخیر عصبانی و ناراحت هستند و تلاش می کنند تا با همسو کردن شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران و اعمال تحریم های جدید این شکست را جبران کنند.
خطیب نماز جمعه بروجرد بیان کرد: دشمنان بارها از ملت ایران شکست خورده اند و رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند اگر دشمنان بخواهند در کشور دوباره فتنه انگیزی کنند برای چندمین بار سرشان به سنگ خواهد خورد و شکست می خورند.

*** رفع مشکلات اقتصادی با اقدام جهادی امکان پذیر است
حجت الاسلام والمسلمین ترابی با اشاره به اینکه رفع مشکلات اقتصادی ملت با اقدام جهادی امکان پذیراست، اضافه کرد: رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم یکی از مطالبات رهبرمعظم انقلاب است و بارها در این مورد به مسئولان تذکر داده اند.
وی ادامه داد: کشور ما از سو مدیریت برخی از مدیران و مسئولان در بخش های اقتصادی رنج می برد براین اساس مردم به کمک دولتمردان آمده و برای رفع مشکلات کشور تلاش کنند.
امام جمعه بروجرد گفت: رهبر معظم انقلاب بارها تاکید کردند که نباید بگذاریم بر پیکره انقلاب زخم ایجاد شود زیرا دشمنان نقاط ضعف نظام را برجسته کرده و فتنه انگیزی می کنند.

*** شهید نواب صفوی و یارانش جرقه های اولیه انقلاب و ایجاد حکومت اسلامی را برافروختند
امام جمعه بروجرد با اشاره به 27 دی ماه و سالروز شهادت شهید نواب صفوی و یارانش افزود: این شهید به همراه یارانش در دوران خفقان پهلوی قیام کردند و جرقه های اولیه انقلاب و ایجاد حکومت اسلامی را برافروختند.
حجت الاسلام والمسلمین ترابی گفت: رژیم پهلوی تلاش های فراوانی برای منصرف کردن نواب صفوی و یارانش از ادامه قیام انجام داد ولی نتوانست در مقابل رشادت های و روحیه فداکاری آنها ایستادگی کند.
7190/7273 خبرنگار: علیرضا سلیمانی روز بهانی ** انتشاردهنده: مقداد بهاروند احمدی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال