ثبت نام 10هزار لرستانی در طرح تربیت حافظان قرآن‌کریم

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل اوقاف‌وامور خیریه لرستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 10 هزار نفر در این استان در طرح تربیت حافظان قرآن‌کریم ثبت نام کردند.

حجت الاسلام مرتضی خاکباز روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در خصوص طرح تربیت حافظان‌قرآن کریم افزود: طرح تربیت حافظان قرآن‌کریم از سال 1391 در کشور شروع شده است.
وی با بیان اینکه سهمیه امسال لرستان دراین طرح 8 هزار و 500 نفر حافظ قرآن کریم بود، افزود: خوشبختانه طی 9 ماهه نخست امسال 10 هزار و 200 نفر در طرح تربیت حافظان قرآن‌کریم ثبت‌نام کرده‌اند.
وی با بیان اینکه این افراد در امامزادگان و اماکن مقدس زیر نظر مربیان قرآن را حفظ می‌کنند، گفت: طرح تربیت حافظان قرآن‌کریم از جمله طرح‌های موفق در لرستان بوده و240 مربی آموزش‌دیده به صورت تخصصی به تربیت حافظان پرداخته و در آخر هر سال آزمون شفاهی و کتبی از حافظان گرفته می‌شود.
حجت الاسلام خاکباز در ادامه از اعزام قاریان برتر استان به خارج از کشور خبر داد و گفت: براساس برنامه های این اداره کل از قاریان ممتاز و برجسته استانی در تمام سطوح استفاده و در صورت نیاز برای شرکت در مسابقات بین المللی به خارج از کشور اعزام می شوند.
وی با بیان اینکه به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی طی چهار سال باید 10 تا 15 میلیون قاری در کشور تربیت شود اظهار کرد: سهم اداره کل اوقاف از این تعداد قاری یک میلیون نفر است.
وی از افزایش 115 درصدی ثبت نام حافظان قرآن کریم در این استان نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
9872/6060
خبرنگار: اله یار محمودی فر**انتشاردهنده:محمد علیدوستی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال