تکمیل سد آبسرده بروجرد نیازمند سالانه یک هزارمیلیارد ریال اعتباراست

بروجرد - ایرنا - مدیرامورآب شهرستان بروجرد گفت: تکمیل و بهره برداری از سد آبسرده بروجرد براساس زمان بندی مشخص شده درطول سه سال نیازمند سالانه یک هزارمیلیارد ریال اعتباراست.

امین بهنیا روزیکشنبه درگفت وگو با خبرنگارایرنا با اشاره به اینکه عملیات احداث سد آبسرده بروجرد سال 88 آغاز شده است، اظهارکرد: دربودجه سال 97برای احداث این سد 60میلیارد ریال اعتبارازمحل منابع عمومی پیشنهاد شده که درصورت عدم تخصیص و یا استفاده از راهکار مناسب جایگزین برای تامین آن این طرح در زمان مشخص شده به بهره برداری نخواهد رسید.
وی افزود: این طرح هم اکنون دارای 34 درصد پیشرفت فیزیکی شامل اجرای فرازبند، سنگ برداری سرریز، تکیه گاه چپ و راست و تولید مصالح است.
مدیرامورآب شهرستان بروجرد بیان کرد: مبلغ قرارد داد جدید بسته شده با پیمانکار در سال 96 یک هزار و630 میلیارد ریال است و برای تکمیل آن سه هزارمیلیارد ریال نیاز دارد.
بهنیا اضافه کرد: رقم تخصیص یافته به سد آبسرده تاکنون 100میلیارد ریال در حالی که مجموع بدهی به پیمانکارتاکنون 110میلیارد ریال وبدهی به مشاور و اراضی تملک شده پنجاه میلیارد ریال است.
وی ادامه داد: درصورت عدم تخصیص اعتبارامکان نیمه تعطیل شدن کارگاه های سد آبسرده بروجرد تا پایان امسال وجود دارد.
مدیرامورآب شهرستان بروجرد افزود: هدف ازاحداث این سد کنترل جریان های سطحی درمحدوده طرح، ذخیره و تامین آب کشاورزی حق آببران زیر دست به میزان چهار هزار و 300 هکتار، تامین بخشی ازآب شرب شهر بروجرد و تولید انرژی برق آبی به میزان 6 مگاوات است.
سد مخزنی آبسرده بروجرد ازنوع خاکی تک قوسی با هسته رسی وطول تاج 457 مترو حجم مخزن 60/8میلیون مترمکعب درحال احداث است.
این سد در16 کیلومتری شهرستان بروجرد درمحورارتباطی بیرانشهربه بروجرد ساخته می شود.
7273/ 6052 خبرنگار: آمنه صارمی** انتشاردهنده: مقداد بهاروند احمدی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال