معاون وزیر ورزش و جوانان:

مشارکت مردمی در ورزش های همگانی افزایش می یابد

خرم آباد - ایرنا - معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان کشور گفت: زمینه مشارکت مردمی در ورزش های همگانی را افزایش خواهیم داد تا فرهنگ ورزش در کشور نهادینه شود.

به گزارش ایرنا، غلامرضا شعبانی بهار روز دوشنبه در نخستین یادواره شهدای ورزشکار لرستان در سالن همایش سازمان جهاد کشاورزی اظهار کرد: برگزاری کنگره شهدای ورزشکار یکی از موثرترین راه برای حفظ نام و یاد شهدا بوده چراکه این موضوع از اهمیت والایی برخوردار است.
وی ادامه داد: توسعه و تعمیم ورزش برای عموم مردم و افزایش نشاط و شادابی در جامعه و توجه به مبانی اسلامی 2رسالت اصلی وزارت ورزش و جوانان است.
وی با اشاره به اینکه ورزش بهترین عنصر برای پر کردن اوقات فراغت بوده و نسل جوان در تهدید آسیب‌های اجتماعی قرار دارند گفت: ورزش یک وسیله تربیتی بوده و مربیان ورزشی هدایت و روشنگری مسائل اخلاقی را در اولویت فعالیت های خود قرار دهند.
وی به حضور جامعه ورزش در زلزله کرمانشاه اشاره و گفت: این حضور از مطالبات جامعه ورزش از ورزشکاران بوده و نهادینه کردن فرهنگ در ورزش یکی از وظایف اصلی وزارتخانه است که می تواند نسل ورزش جوان را بیمه کند.
وی افزود: میزان مشارکت مردم لرستان در بحث ورزش همگانی از میانگین کشوری بیشتر بوده و در ورزش روستایی و احیای بازی‌های بومی و محلی، استان لرستان نقش خوبی داشته است.
یادواره ٢٣٥ شهید ورزشکار لرستان برای نخستین بار روز دوشنبه باحضور مسئولین کشوری در خرم آباد برگزار شد.
لرستان ٦هزارو ٣٠٠ شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
3210/6060
خبرنگار: محمد یاراحمدی**انتشاردهنده:محمد علیدوستی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال