اعلام حمایت رئیس اتاق بازرگانی خرم آباد از محقق لرستانی

خرم آباد - ایرنا - فرهنگ ترکی محقق جانورشناس لرستانی که به رغم تحقیقات علمی گسترده در سطح ملی و بین المللی در شرایط سختی زندگی می کند توسط حسین سلاح ورزی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم آباد مورد حمایت قرار گرفت.

سلاح ورزی عصر جمعه با اعلام این خبر به ایرنا گفت: باتوجه به حمایت نکردن مسئولان از تحقیقات و یافته های علمی 'فرهنگ ترکی' محقق حوزه جانوران دوزیست و خزنده شناسی جوان لرستانی ضمن حمایت از انتشار یافته ها و تحقیقات این پژوهشگر از او پشتیبانی خواهم کرد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم آباد افزود: از مقالات و یافته های این جوان در کنفرانس ها و مجامع بین المللی استفاده خواهد شد.
وی اظهار کرد: یک واحد مسکونی مناسب برای رفع نگرانی ها و دغدغه های این هم استانی ارزشمند و خانواده او تا زمان رسیدن به یک منبع درآمدی پایدار در اختیار وی قرار خواهد گرفت.
به گزارش ایرنا ' گونه زایی درون جمعیتی چند گونه مار توسط این جوان لرستانی کشف و ثبت جهانی شده است.
وی همچنین بیش از 15 سال کار تحقیقاتی و 11 گونه مهره دار جدید را ثبت جهانی کرده و 85 مقاله او در نشریات علمی آمریکا، روسیه و کشورهای اروپایی منتشر شده است.
گزارشی از وضعیت نامناسب زندگی فرهنگ ترکی این نخبه علمی لرستان در چند رسانه و شبکه های اجتماعی لرستان منتشر شد که واکنش های زیادی به همراه داشت.
ترکی در این گزارش عنوان می کند که برای امرار معاش مجبور است غازچرانی کند.
3210/3022
خبرنگار: محمد یاراحمدی ** انتشاردهنده: احسان کردی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال