14 هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور لرستان تحصیل می کنند

خرم آباد -ایرنا- معاون آموزشی دانشگاه پیام نور لرستان گفت:در حال حاضر 14 هزار دانشجو در این دانشگاه به تحصیل علم مشغول هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا پیمان رجبی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد:با ارتقای سطح علمی و کیفی سازی رویکردهای این دانشگاه در 2 سال گذشته در میزان جذب دانشجو جزو سه رتبه برتر کشور است.
وی به مشکل صندلی خالی در سطح دانشگاه های کشور اشاره کرد و افزود: دانشگاه پیام نور لرستان در سال گذشته 50 درصد و در سال تحصیلی جاری 65 درصد رشد افزایش دانشجو داشته است و مورد تقدیر قرار گرفته است.
به گفته وی در حال حاضر سه شرکت دانش بنیان و 2 مرکز رشد در دانشگاه پیام نور این استان به ثبت رسیده است.
وی افزود: کامپوزیت یک ماده ترکیبی شیمیایی در شرکت دانش بنیان خرم آباد جهت استحصال مواد اولیه پلاستیکی از ضایعات نیشکر به ثبت رسیده است.
معاون آموزشی دانشگاه پیام نور لرستان گفت: آزمایشگاه قطبی این دانشگاه به زودی در پردیس خرم آباد راه اندازی خواهد شد.
وی بیان کرد: این دانشگاه قطب انجام برخی آزمایش ها در سطح استان و استان های همجوار خواهد بود و سایر امکانات و تجهیزات مورد نیاز از سایر آزمایشگاه های شهرستان ها به این آزمایشگاه جهت ارائه خدمات علمی منتقل می شود.
در حال حاضر 90 رشته محل کارشناسی و 12 رشته محل کارشناسی ارشد و 500 دانشجوی کارشناسی ارشد و 13 هزار و 500 دانشجوی مقطع کارشناسی در این دانشگاه وجود دارد.
7274
خبرنگار:مریم نریمانی**انتشاردهنده:محمد علیدوستی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال