کاهش 50 درصدی بارندگی در لرستان

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان گفت: متوسط میزان بارندگی از ابتدای سالجاری تاکنون در این استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 50 درصد کاهش نشان می دهد.

رضا آریایی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه متوسط میزان بارندگی در استان لرستان در سالجاری نسبت به میانگین بلندمدت 40 ساله نیز 72 درصد کاهش یافته افزود: بنا بر بررسی های انجام شده متوسط میزان بارندگی استان در سالجاری 30 میلی متر بوده در حالیکه متوسط بارندگی ها در مدت مشابه سال قبل 61 میلی متر و مقدار بارش ها در بلندمدت(40 ساله) 108 میلی متر بوده است.
آریایی یادآور شد: بیشترین میزان بارش ها در سال جاری تاکنون با 55میلی متر مربوط به شهرستان رومشکان بوده که بارش ها در این منطقه در مدت مشابه سال قبل 54 میلی متر گزارش شده است.
به گفته وی در سالجاری کمترین میزان بارش ها با میزان 10 میلی متر مربوط به شهرستان الیگودرز است که این میزان در مدت مشابه سال قبل 54 میلی متر بوده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان همچنین گفت: میزان بارش ها در سال جاری در خرم آباد مرکز استان 34 میلی متر بوده در حالیکه در مدت مشابه سال قبل این میزان 62 میلی متر و در بلندمدت 97 میلی متر بوده است.
1920/6060
خبرنگار:مهری دریکوند**انتشاردهنده:محمد علیدوستی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال