امام جمعه خرم آباد: پیروزی مقاومت اسلامی بر داعش نمادی از وحدت امت اسلامی بود

خرم آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: پیروزی جبهه مقاومت اسلامی بر داعش نمادی از وحدت امت اسلامی بود که ثمره این وحدت غلبه بر کفر و استکبار جهانی است.

به گزارش ایرنا آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های نماز جمعه این هفته که در محل مصلی الغدیر خرم آباد برگزار شد، افزود: هرجا مسلمانان ید واحد بودند و با هم وحدت و انسجام داشتند پیروز شده اند و هرجا دچار تفرقه بوده اند شکست خورده اند.
وی با بیان اینکه دشمن بدنبال ایجاد تفرقه بین مسلمانان است، گفت: راهبرد جدید آمریکا در منطقه نشان می دهد به طور رسمی بدنبال ایجاد تفرقه در منطقه است و می گوید ما باید جلوی نفوذ جمهوری اسلامی را در منطقه بگیریم.
امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه راهبرد آمریکا تضعیف جبهه مقاومت اسلامی است، افزود: آمریکا در همین راستا سپاه را که بازوی نظامی جمهوری اسلامی است، تروریست معرفی کرده است.
وی اظهار کرد: تجزیه کشورهای اسلامی در منطقه خاورمیانه یکی دیگر از برنامه های آمریکا برای از بین بردن جبهه مقاومت اسلامی در منطقه است و در همین راستا تضعیف ظرفیت های بالقوه و بالفعل بازوهای نظامی جمهوری اسلامی ایران را دنبال می کند.
وی افزود: آمریکا اعلام کرده است باید سپاه قدس و حزب الله لبنان از بین بروند اما باید بداند جمهوری اسلامی یک درخت تنومند است که ریشه های مستحکمی دارد و شاخ و برگ هایش تمام جهان اسلام را فراگرفته است.
آیت الله میرعمادی گفت: آمریکا هرچقدر که تلاش کند بی فایده است همان طورکه 40 سال سیاست های او در منطقه شکست خورده اند، تحریم ها و تهدیدهای او نیز به نتیج دلخواه آنها منتهی نخواهد شد.
وی راهبرد جمهوری اسلامی را دفاع از مظلوم خواند و افزود: جمهوری اسلامی ایران هرجای جهان مظلوم دیده از او حمایت و دفاع کرده است.
خطیب جمعه خرم آباد در فرازی دیگر از خطبه های نماز جمعه با اشاره به ولادت پیامبر اسلام و ولادت امام صادق (ع) گفت: سیره عملی پیامبر اسلام عزت، اقتدار، پیشرفت و شوکت همه جانبه مسلمانان در سایه وحدت، همبستگی و اتحاد بوده است.
وی با بیان اینکه استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی دشمن مشترک مسلمانان جهان اعم از شیعه و سنی است، افزود: این دشمنان نه به اهل سنت و نه شیعه رحم نمی کنند و آنها اسلام را هدف قرار داده اند.
نماینده ولی فقیه در استان لرستان اضافه کرد: امروز موج اسلام هراسی را در جهان به راه انداخته اند و در آمریکا و اروپا بدبینی نسبت به اسلام ایجاد کرده اند لذا باید جبهه مقاومت اسلامی را تقویت کرد.
آیت الله میرعمادی با اشاره به سالروز شهادت سید حسن مدرس و روز مجلس گفت: شهید مدرس الگوی تمام عیار برای نمایندگان مجلس است که الگوی شجاعت برای بیان حقایق و مبارزه با ظلم و ظالم و قانون شکنی است .
وی افزود: نمایندگان مجلس باید از مدرس درس بگیرند و مردم هم از نمایندگان انتظار دارند در برابر استکبار و در برابر امریکا انقلابی رفتار کنند.
امام جمعه خرم آباد با اشاره به وضعیت زلزله زدگان غرب کشور گفت: با توجه به تامین نیازهای اولیه و کمک های غیرنقدی خوبی که تاکنون صورت گرفته است کمک های نقدی برای ساخت منازل آنها مورد توجه قرار گیرد تا در فصل سرما و زمستان هرچه سریعتر سرپناهی برای آنها تامین شود.
وی 16 آذرماه روز دانشجو را گرامی داشت و اظهار کرد: در 16 آذرماه 1332 سه تن از دانشجویان به عنوان نیروهای استکبارستیز و بیدار در صحنه شهید شدند و دانشجویان همواره از عناصر انقلابی و با معنویت و استکبارستیز محسوب می شوند که در صحنه حضور دارند.
1920/3022
خبرنگار: مهری دریکوند ** انتشاردهنده: احسان کردی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال