رئیس دانشگاه لرستان: پژوهش موتور محرکه توسعه است

خرم آباد -ایرنا - رئیس دانشگاه لرستان گفت: موتور محرکه توسعه کشور توجه به پژوهش است و دانشگاه ها در این امر نقش قابل توجهی دارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا خسرو عزیزی روز سه شنبه در همایش تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه لرستان با بیان اینکه هفته پزوهش در راستای تجلیل از پژوهشگران و نمایش ایده ها و دستاوردهای علمی به جامعه است، اظهار کرد: نکوداشت مقام دانش و دانشمند یک فریضه دینی است.
وی ادامه داد: در دولت تدبیر و امید نگاه تشویق و ترغیب هیات علمی به بحث پژوهش وجود دارد.
به گفته وی در بحث تولید علم و دانش بایستی فناوری ، تولید و تجاری سازی شود و در این صورت است که دانشگاه ها محور توسعه خواهند بود.
رئیس دانشگاه لرستان همچنین گفت: در دانشگاه لرستان اقداماتی آغاز شده و با همکاری گروه های آموزشی یک فناوری ساخته شده و در معرض دید قرار گرفته و عقد قرارداد با وزارت دفاع و تولید ملی در دست پیگیری است.
وی افزود: دستاوردهای فناورانه از شاخص های رتبه بندی دانشگاه ها است و با این نگاه ها باید به کارهای پزوهشی پرداخت.
عزیزی اظهار کرد: دانشگاه لرستان به سمت نسل سوم و مهارت آفرین در حرکت است در غیر اینصورت خیلی از رشته ها به سمت تعطیلی می رود و این در حالی است که بسیاری از صندلی های دانشگاه ها نیز خالی هستند.
وی با بیان اینکه میلی به انتخاب رشته های بدون بازارکار وجود ندارد، افزود: در حال حاضر هشت هزار و 937 دانشجو در 225 رشته در این دانشگاه تحصیل می کنند.
در این همایش از پژوهشگران برتر دانشگاه لرستان تجلیل شد.
7274/6060
خبرنگار:مریم نریمانی**انتشاردهنده:محمد علیدوستی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال