استاندار لرستان:

محور اصلی کار پژوهش در کشور بر عهده دانشگاه ها است

خرم آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: محور اصلی کار پژوهش در کشور بر عهده دانشگاه ها است و در سطح استانها نیز دانشجویان موتور محرکه پژوهش هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا سید موسی خادمی روز یکشنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه پژوهش و فناوری در دانشگاه لرستان در جمع خبرنگاران افزود: این نمایشگاه به نوعی بیانگر تلاش و پژوهش دانشگاه های استان و مراکز علمی و فناوری این استان است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر کشوردر حوزه پژوهش در آغاز راه است، اظهار کرد: استان های کمتر توسعه یافته در مراحله ابتدایی تری قرار دارند ولی لرستان شروع خوبی داشته است.
به گفته وی حمایت های قانونی کشور از پژوهش و فناوری از طریق بنیاد علمی نخبگان،معاونت علمی ریاست جمهوری و پارک های علمی و فناوری انجام می شود.
استاندار لرستان در خصوص تشکیل شورای دانا در استان گفت: شورای دانا وارد بحث ها اجرایی و خاص نمی شود بلکه بحث سیاست های کلی و جلب حمایت های عمومی خارج از استان و حمایت از سرمایه گذاری و کار آفرینی است.
رئیس دانشگاه لرستان نیز گفت:نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی لرستان در قالب 55 غرفه در سه بخش شامل 18 غرفه در بخش فن بازار، 9 غرفه در بخش اشتغال و کارآفرینی و 28 غرفه در بخش دستاوردهای برگزار شده است.
خسرو عزیزی اظهار کرد: هفته پژوهش با هدف تجلیل از فناوران، محققین، پژوهشگران و تبیین کار پژوهش نامگذاری شده است.
رئیس دانشگاه لرستان افزود: 500 فناور در قالب 150 شرکت فناور به ستاد هفته پژوهش لرستان شرکت دارند که از این تعداد 2 فناور و یک کارآفرین برتر معرفی خواهند شد.
عزیزی افزود: در بخش ایده ها و اختراعات 12 ایده نو و برتر به دبیرخانه رسیده که یک ایده برتر دانشجویی شناخته شده و50 مخترع اختراعات خود را ارائه دادند که از بین آنها یک مخترع برتر در هفته پژوهش انتخاب و تجلیل می شود.
7274/6060
خبرنگار:مریم نریمانی**انتشاردهنده:محمد علیدوستی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال