پرداخت سه میلیارد و 500میلیون ریال اعتبار برای ایاب و ذهاب مناطق محروم لرستان

خرم آباد -ایرنا- معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش لرستان گفت: سه میلیارد و 500میلیون ریال اعتبار جهت ایاب و ذهاب دانش آموزان مناطق محروم این استان پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا خیرالله خیرایی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: اولویت کاری آموزش و پرورش توسعه عدالت آموزشی و برخورداری دانش آموزان مناطق محروم و کم برخوردار از خدمات آموزشی و فرهنگی است.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه در برخی از روستاها میانگین دانش آموزان برای تشکیل آموزشگاه مستقل به حد نصاب نمی رسد، آموزش و پرورش ناگزیر است با تجمیع دانش آموزان و اجرای طرح روستاها مرکزی شرایط مناسبی برای ادامه تحصیل دانش آموزان فراهم کند.
خیرایی ادامه داد: تنگناهای مالی خانواده های مناطق محروم وکم برخوردار اجازه پرداخت هزینه های ایاب و ذهاب دانش آموزان را نمی دهد، لذا آموزش و پرورش با تامین اعتبار مورد نیاز ایاب و ذهاب این دانش آموزان تلاش می کند تا با حمایت مادی و معنوی زمینه توسعه عدالت آموزشی را فراهم کند.
وی به پایش امکانات و تجهیزات مدارس هم اشاره کرد و افزود: تلاش می شود تا مدارس این مناطق از امکانات پیشرفته‌ای نظیر هوشمند سازی کلاس‌ها، فضای تربیتی مناسب، کتابخانه، تجهیزات آزمایشگاهی و امکانات پژوهشی همچون سایر دانش آموزان برخوردار شوند.
خیرایی در ادامه به واریز مبلغ 2 میلیارد و 500میلیون ریال بابت حقوق دو ماهه سرباز معلمین اشاره کردو افزود: پیگیری برای تامین اعتبار مورد نیاز سایر مطالبات فرهنگیان نیز ادامه دارد.
در حال حاضر 320 هزار دانش اموز در چهار هزار و 200 آموزشگاه لرستان مشغول تحصیل هستند.
7274/6060
خبرنگار:مریم نریمانی**انتشاردهنده:محمد علیدوستی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال