زنگ مهرومقاومت درمدارس بروجرد نواخته شد

بروجرد - ایرنا - درنخستین روزسال تحصیلی زنگ مهر و مقاومت در سطح 400 واحد آموزشی شهری و روستایی شهرستان بروجرد نواخته شد.

به گزارش خبرنگارایرنا امام جمعه بروجرد روز شنبه درآیین بازگشایی مدارس شهرستان که دردبیرستان دخترانه شاهد برگزارشد گفت: فرهنگ و تعلیم و تربیت درهرکشوری حرف اول را می زند که اولیای مدرسه ومعلم نقش اساسی ومهمی در این فرهنگ سازی دارند.
حجت السلام والمسلمین حسن ترابی افزود: دانش آموزان ودانشجویان ذخیره آینده کشورهستند براین اساس مسئولیت متوالیان امرتعلیم و تربیت بسیارسنگین و حساس است.
وی با اشاره به اینکه امروز۱۳میلیون دانش آموز و چهارو‌نیم میلیون دانشجو آغازسال تحصیلی را جشن می گیرند اظهارکرد: آغازسال تحصیلی جدید یعنی دراختیارگرفتن یک چهارم جمعیت کشورکه مسئولیتی بسیارسنگین برای معلمان محسوب می شود.
امام جمعه بروجردبا بیان اینکه تقارن بهارتعلیم و تربیت با ایام محرم وعاشورا ضامن ایثاروشهادت درجامعه است، بیان کرد: پیام همزمان شدن ایام بازگشایی مدارس با هفته دفاع مقدس این است که ملت بدانند امنیت و آسایش امروز را مدیون شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان هستند.
حجت السلام والمسلمین ترابی ادامه داد: موفقیت ها و پیروزی های این ملت مدیون ایثاروازجان گذشتگی شهدا و ایثارگران است.
وی تاکید کرد: 38 سال پیش دراین روزها با آغازجنگ تحمیلی پدران و برادران شما با تمام وجود به صحنه آمدند وازآب و خاک ایران دفاع کردند تا انقلاب اسلامی با عزت وعظمت راه خود را ادامه دهد.
امام جمعه بروجرد یادآورشد: دیروز رزمندگان، شهدا و جانبازان در مقابل دشمنان ایستادند و سربلند بیرون آمدند و امروزشما دانش آموزان باید با مجاهدت علمی انقلاب اسلامی را یاری کنید.
حجت السلام والمسلمین ترابی گفت: دربسیاری ازکشورهای منطقه امنیت کافی برای حضوردانش آموزان درمدارس و دانشگاه ها وجود ندارد و امروز ما باید قدرامنیت و آسایش را بدانید.
وی افزود: نسل دیروزبه وظیفه دینی، شرعی و ملی خود عمل کردند و امروز وظیفه شما دانش آموزان است که آینده خوبی برای کشور رقم بزنید.
امام جمعه بروجرد با اشاره به اینکه درحال حاضریکی ازمولفه های قدرت دردنیا برخورداری ازعلم و دانش است، بیان کرد: بهره مندی ازعلم به روزاقتداریک کشوررا به ارمغان می آورد وهرملتی ازعلم و دانش برخوردارباشد موفق و پیروزخواهد بود.
حجت السلام والمسلمین ترابی با انتقاد ازاینکه درسیستم آموزش و پرورش به مسئله تربیت دینی دانش آموزان اهمیت داده نمی شود، ادامه داد: دانش آموزان عمر گرنبهای خود را تلف نکنند و قدر فرصت ها را بدانند.
مدیرآموزش و پرورش بروجرد گفت: با نواخته شدن زنگ مهر 50 هزار دانش آموز دخترو پسردرمقطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان در محیطی آکنده ازصفا و شادی آغاز سال تحصیلی را جشن گرفتند.
شهاب روزبهانی افزود: ازاین تعداد دانش آموز27 هزارتن در مقطع ابتدایی ومابقی در2 مقطع راهنمایی و دبیرستان مشغول به تحصیل هستند.
وی اظهارکرد: پنج هزارو 100 دانش آموز پایه اول ابتدایی بوده که تعداد این دانش آموزان درمقایسه با سال گذشته سه درصد رشد داشته است.
مدیرآموزش و پرورش بروجرد بیان کرد: کارتدریس این تعداد دانش آموزبرعهده سه هزار و 500معلم بوده و تلاش شده تا کمبود معلم مدارس مقطع ابتدایی ازطریق دانشگاه فرهنگیان تامین می شود.
روزبهانی با اشاره به اینکه رزمندگان و ایثارگران در هشت سال دفاع مقدس با نثارجان خود برای این کشورعزت، عظمت و سربلندی به ارمغان آوردند اضافه کرد: امید است دانش آموزان امروزدرسنگرمدرسه با تاسی از رزمندگان همچون گذشته برای این کشورافتخارات عظیم را کسب نمایند.
دراین آیین امام جمعه بروجرد، معاون استاندارلرستان وفرمانداربروجرد و جمعی ازمسئولان واولیای دانش آموزان حضور داشتند.
شهرستان بروجرد با یکهزارو 606 کیلومترمربع وسعت در2 بخش مرکزی واشترینان و 186 روستا دارای350 هزار تن جمعیت است.
7273/6052/7190خبرنگاران: آمنه صارمی - علیرضا سلیمانی روزبهانی** انتشاردهنده: مقداد بهاروند احمدی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال