30 هزار گردشگر از دریاچه گهر دورود بازدید کردند

خرم آباد – ایرنا – رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری دورود گفت: در فصل گردشگری سال جاری بیش از 30 هزار گردشگر از دریاچه گهر دورود بازدید کردند

محمدباقر فهیم نیا روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد گردشگران بازدید کننده از منطقه حفاظت شده اشترانکوه و دریاچه گهر نسبت به پارسال 10 درصد افزایش داشته است.
وی اظهار داشت:همزمان با آغاز فصل گردشگری دریاچه گهر از خرداد امسال سه شرکت خدمات گردشگری محلی جهت ساماندهی امور مربوط به گردشگران شامل احداث کمپینگ موقت اسکان و سفره خانه سنتی،امورات پارکینگ وسائط نقلیه،جمع آوری زباله های منطقه و سایر خدمات با نظارت اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری دورود مشغول به فعالیت گردیدند.
وی بیان داشت:نظافت محوطه دریاچه و اطراف آن با تحویل کیسه زباله به گردشگران و بازدید کنندگان از جمله اقداماتی بود که امسال به منظور جلوگیری از آلودگی زیست محیطی انجام پذیرفت
فهیم نیا خاطرنشان کرد:تأمین امنیت گردشگران با حضور عوامل نیروی انتظامی و سپاه حضرت ابوالفضل(ع) و همچنین حضور امدادگران جمعیت هلال احمر و همکاری همه جانبه اداره حفاظت محیط زیست اشترانکوه باعث شد گردشگران از خدمات رسانی مطلوب ابراز رضایت کنند.
وی با اشاره به اتفاقی نادر فصل گردشگری امسال در دریاچه گهر بیان داشت: جسد یکی از گردشگران غرق شده به نام سید سعید نخعی در دریاچه گهر پس از 9 سال تقریبا سالم از آب بیرون آمد که با تأییدیه پزشکی قانونی مبنی بر اینکه جسد کشف شده متعلق به مرحوم نخعی می باشد جنازه تحویل خانواده آن مرحوم گردید.
وی بر لزوم تخصیص اعتبارات ویژه برای دریاچه گهر تأکید کرد و گفت: امیدواریم در سال آینده با رفع نواقص زیرساختهای گردشگری مسیر دریاچه از جمله اصلاح مسیر گردنه پنبه کار و گردنه خداقوت،ترمیم مسیر رودخانه و همچنین آموزش فرهنگ نحوه خدمات رسانی سالم به گردشگران بتوانیم دریاچه گهر را بیش از پیش به همگان معرفی نمائیم.
منطقه حفاظت شده اشترانکوه با وسعتی افزون بر 99 هزار هکتار در قلمرو شهرهای دورود ، ازنا و الیگودرز واقع شده است.
دریاچه گهر یکی از جاذبه های گردشگری منطقه حفاظت شده اشترانکوه است که همه ساله پذیرای خیل عظیم گردشگران داخلی و خارجی است.
/6001/7268
خبرنگار:میلاد باقری ** انتشار دهنده: هوشنگ بهرهی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال