آیین تجلیل از تیمسار آذرفر در الیگودرز برگزار شد

خرم آباد - ایرنا - همزمان با گرامیداست هفته دفاع مقدس چهارشنبه شب در آیینی از خدمات تیمسار غضنفر آذرفر از فرماندهان اسبق ارتش در الیگودرز تجلیل شد.

به گزارش ایرنا معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان دراین مراسم با تجلیل از خدمات ارزشمند تیمسار آذرفرو در دوران دفاع مقدس گفت: اقتدار و صلابت تیمسار آذرفر برای ارتش ایران یک میراث جاوید و ماندگار است.
محمد اصلانی افزود: وجود افراد با ارزش و توانمندی همچون تیمسارآذرفر مایه آرامش و امنیت امروز ایران اسلامی است.
وی اظهارداشت: پیام تبریک امام (ره) به تیمسارآذرفر و موفقیت های ایشان در کردستان و سایر مناطق کشور زبانزد همه ایرانیان است.
فرماندار الیگودرز نیز در این آیین تجلیل از تیمسارآذرفر را تجلیل از رشادتهای رزمندگان اسلام دانست و گفت: تیمسار آذرفر افتخار همه مردم لرستان و الیگودرز است.
ولی الله میرزایی اصل افزود:کسانی که قصد دارند امیر آذرفر را بهتربشناسند بهتر است به خارج از استان بروند و رشادتهای وی را از مردم مناطق مرزی کردستان و اردبیل سوال کنند.
فرمانده بسیج ناحیه الیگودرز نیز هدف از برگزاری آیین تجلیل را انتقال فرهنگ ایثار وشهادت به نسل های سوم و چهارم انقلاب عنوان کرد و گفت: تیمسارآذرفر خودش را ماندگار کرده است و از همه مهمتر اینکه لبخند را به چهره امام راحل نشاند.
به گزارش ایرنا تیمسار غضنفر آذرفر از نوابغ ارتش و بنیان گذار دوره رنجری در ایران بود که به همراه لشکر64ارومیه درحالی که عملیات کربلای 7 را دراسفند سال 1365 به پیروزی رساند و توانست با فرماندهی منظم ارتفاعات 19- 25 را دراین عملیات تصرف کند و پس از این موفقیت امام خمینی(ره) با بی سیم به وی تبریک گفتند.
تیمسار غضنفر آذرفر نیز درمراسم گفت:گر چه ما درجنگ سرداران و دلیران زیادی را ازدست داده ایم اما امروز سرفراز هستیم چون که زنان جامعه فاطمه وار و مردان علی وار با شرافت و آبرو زندگی می کنند.
وی با بیان خاطراتی ازدوران خدمت خویش درارتش جمهوری اسلامی گفت : ما درعملیات حاج عمران بیش از 350 نفر اسیر ازعراقی ها گرفتیم و پس ازپیروزی ما تا زمان آتش بس بین ایران و عراق ، ارتش عراق انسجام نیافت.
وی موفقیت در عملیات حاج عمران را مرهون جانفشانی ها و ازخود گذشتگی های دلیرمردان لرستانی و الیگودرزی دانست و با بیان اینکه امام پس از عملیات به من تبریک گفت،افزود:ما دراین عملیات کل حاج عمران را به یک باره پس گرفتیم.
در پایان این مراسم که با حضور مسوولین شهرستان ،بسیجیان و خانواده های شهدا بر گزار شد از تیمسارغضنفرآذرفربه عنوان چهره ماندگار دفاع مقدس تجلیل شد.
الیگودرز در شرق استان لرستان قرار دارد.
خبرنگار: جابر اسدی**انتشاردهنده : محمد علیدوستی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال