امام جمعه بروجرد: آتش بس پنج روزه نشان از شکست عربستان مقابل مردم یمن است

بروجرد-ایرنا- امام جمعه بروجرد با اشاره به حملات وحشیانه آل سعود به یمن گفت: آتش بس پنج روزه نشان از ناتوانی و شکست عربستان مقابل مردم یمن است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی در خطبه های این هفته نماز جمعه بروجرد در مصلی امام خمینی(ره) این شهر افزود: اعلام آتش بس از سوی سعودی ها به دنبال قتل عام هزاران کودک و زن و مرد یمنی صورت گرفت.
وی با بیان اینکه عربستان این آتش بس را اقدامی بشر دوستانه اعلام کرده است، اظهار داشت: این آتش بس قطعا بشردوستانه نبوده است و باید آن را در تحولات یمن جستجو کرد.
امام جمعه بروجرد افزود: حملات متقابل نیروهای یمنی به خاک عربستان و اسیر کردن افسران ارشد عربستان توسط یمنی ها ضربه ای مهلک به سعودها وارد کرد.
وی گفت: عربستان این روزها به دنبال راهی برای خروج از رسوایی حمله به یمن است و به شدت مورد تنفر افکار عمومی جهان قرار گرفته است.
حجت الاسلام والمسلمین ترابی با بیان اینکه جنایات آل سعود در یمن باعث سقوط آنها می شود، افزود: جهان اسلام در برابر اجرای حکم اعدام شیخ النمر روحانی شیعی عربستانی سکوت نخواهد کرد.
خطیب جمعه بروجرد در فرازی دیگر از خطبه های نماز جمعه هدف از بعثت پیامبر اسلام (ص) را ترویج اخلاق در جامعه اسلامی دانست و گفت:عید مبعث فرصت مناسبی برای آشنایی با پیام های بعث پیامبر اکرم(ص) و آمادگی برای عمل به تعالیم ایشان است.
وی افزود: پیام بعثت پیامبر اکرم(ص) اتحاد، انسجام، همدلی و همزبانی امت اسلامی و دوری از تفرقه و اختلاف در میان مسلمانان است.
وی پراکندگی صفوف مسلمانان جهان را از توطئه های بزرگ استکبار جهانی برای غارت کشورهای اسلامی دانست و گفت: مسلمانان با وحدت و اتحاد می توانند بسیاری از مشکلات جهان اسلام را برطرف کنند.
حجت الاسلام والمسلمین ترابی با اشاره به آغاز هفته پاسدار گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زمان پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و دوران سازندگی رسالت خود را به خوبی انجام داده است.
وی با بیان اینکه ماموریت اصلی سپاه طبق قانون اساسی پاسداری از انقلاب و دستاوردهای آن می باشد، افزود: پاسداران انقلاب اسلامی در تمام صحنه های انقلاب خدمات ارزشمندی به نظام اسلامی ارائه داده اند.
امام جمعه بروجرد اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با داشتن نیروهای مومن، با ایمان، متخصص و متعهد بازوی توانمند نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
7190/3022

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال