استاندار لرستان:

عملیات اجرایی راه آهن دورود - خرم آباد با روندی مطلوب و منطقی درحال انجام است

خرم آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: با توجه به پیگیری های موثر و مستمر انجام شده، پروژه عمرانی ملی و زیربنایی راه آهن دورود - خرم آباد، هیچ مشکلی در زمینه اجرا و تامین اعتبارات مالی ندارد.

ˈهوشنگ بازوندˈ روز یک شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: این پروژه طی یک سال گذشته به دلیل نداشتن قرارداد رسمی با پیمانکار، متوقف و بلاتکلیف مانده بود.
وی با اشاره به مطالبه به حق مردم استان لرستان برای اجرای این طرح مهم زیربنایی، اظهار کرد: برای حل مشکلات اجرای این پروژه، مکاتبات و پیگیری های زیادی از طریق مدیریت اجرایی استان با مقامات مربوطه در سطح کشور انجام شد.
استاندار لرستان گفت: این اقدامات همگی در راستای رفع مشکلات موجود و خارج شدن پروژه از رکود و توقف انجام شد که در نهایت دی ماه سال گذشته مشکل قراردادی پروژه حل شد و قرارداد رسمی اجرای آن میان وزارت راه و شهرسازی و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) به عنوان پیمانکار منعقد شد.
بازوند با اشاره به اینکه براساس قرارداد و نقشه طرح، پروژه در شش قطعه اجرا می شود، خاطرنشان کرد:
درحال حاضر با تجهیز کارگاه، عملیات اجرایی پروژه راه آهن خرم آباد - دورود در یکی از قطعات آن آغاز شده و فعالیت های مطالعاتی و اجرایی مجری و مشاورین به منظور تکمیل نقشه ها و روند اجرای طرح در طول مسیر با جدیت تمام درحال انجام است.
نماینده عالی دولت در لرستان اظهار کرد: برهمین اساس، عملیات اجرایی این پروژه پس از گذشته سه سال از زمان کلنگ زنی، اکنون بر روی ریل سازندگی قرار گرفته است.
بازوند گفت: راه آهن خرم آباد - دورود 114 کیلومتر طول دارد که اعتبار اجرای طرح تا مرحله ریل گذاری چهار هزار و 700 میلیارد ریال می باشد که به طور تقریبی برای اجرای هر کیلومتر از آن بیش از 400 میلیارد ریال هزینه خواهد شد.
به گفته وی، اجرای پروژه خط آهن دورود - خرم آباد در شش قطعه و جبهه کاری طراحی و تعریف شده که عملیات اجرایی آن در یکی از قطعات به طول 26 کیلومتر درحال اجراست.
استاندار لرستان تصریح کرد: مدت زمان اجرا و تکمیل این طرح تا مرحله ریل گذاری چهار سال پیش بینی شده است.
7270/1625

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال