پس از 50 سال فعالیت/تنها سینمای شهرهای شرقی لرستان به دلیل مشکلات مالی تعطیل شد

سینما کیهان دورود به عنوان تنها مرکز نمایش فیلم سینمایی در شهرستان های شرقی استان لرستان با بیش از 50 سال سابقه فعالیت و نمایش فیلم در منطقه، به دلیل مشکلات مالی از ابتدای هفته جاری به طور رسمی تعطیل شد.

مدیر سینما کیهان دورود روز یکشنبه در خصوص تعطیلی این مرکز فرهنگی به خبرنگار ایرنا گفت: این مرکز به دلیل نداشتن صرفه اقتصادی و هزینه های ماهانه نگهداری ساختمان، تجهیزات و حقوق پرسنل مشکلاتی را برای متولیان ایجاد کرده است.
صادق زاده افزود: درحال حاضر این سینما ماهانه حدود 10 میلیون ریال به صورت میانگین ضرردهی دارد که تامین این مبلغ علاوه بر هزینه های جاری آن نیز مزید برعلت شده است.
وی اظهار داشت: دیگر مشکل این مرکز عدم استقبال مردم منطقه برای حضور در سینما و تماشای فیلم های سینمایی از این طریق می باشد و اعمال سیاست های اشتباه از سوی مسئولین این مجموعه نیز نقش مهمی در رکود سینما داشته است.
وی گفت: نبود تماشاچی از یک طرف و چند برابر شدن هزینه های مجموعه شامل آب ، برق و گاز مصرفی از طرف دیگر، منجر به تعطیلی سینما شده است.
صادق زاده گفت: تاکنون چندین بار و به شکل های مختلف از طریق فرمانداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دورود، مشکلات و تنگناهای سینما کیهان را اعلام کرده ایم که متاسفانه تاکنون اقدامی برای رفع آنها نشده است.
وی افزود: بازگشایی مجدد سینما کیهان به عنوان تنها سینمای شهرستان های شرقی لرستان نیازمند حمایت مالی مناسب دولت و نهادهای فرهنگی است.
به گفته وی، یکی از این راهها همکاری ادارات منطقه برای خرید بلیط در قالب عقد قرارداد برای حضور کارکنان و پرسنل آنها در سینما است که می تواند بخشی زیادی از مشکلات مالی مجموعه را حل کند.
صادق زاده اظهار داشت: همچنین می توان از سالن سینما برای برگزاری همایش های مختلف با پرداخت مبلغی به عنوان اجاره استفاده کرد تا از این طریق هزینه های مجموعه تامین شود.
وی گفت: سینما کیهان دورود دارای یک سالن با ظرفیت 350 صندلی است که بیش از 50 سال سابقه فعالیت در این شهرستان را دارد.
635/1625

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال