مطالعات تثبیت زمین لغزش روستای سورین بانه آغاز شد

سنندج - ایرنا - رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بانه گفت: طرح مطالعات تثبیت زمین لغزش در روستای سورین از توابع این شهرستان توسط پژوهشکده سوانح طبیعی کشور آغاز شده و در سه فاز اجرا می شود.

بختیار خدری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به رانش زمین در روستای سورین بخش ننور در سال 95 اظهار داشت: طرح مطالعات تثبیت زمین لغزش این روستا در سه فاز عملیات اجرایی توسط گروه ژئوفیزیک، عملیات برداشت توسط ژئوتکنیک و عملیات تحلیل پایداری زمین انجام می شود.
وی افزود: با رانش زمین روستای سورین در سال 95 به 97 واحد مسکونی این روستا خسارت وارد شد که با اجرای این طرح احتمال وقوع حوادث طبیعی از جمله رانش زمین پیش بینی و راهکارهای لازم در راستای کاهش اثرات این حوادث ارائه می شود.
خدری اضافه کرد: با انجام طرح مطالعات تثبیت زمین لغزش روستای سورین مشخص می شود این روستا قابل سکونت یا غیر قابل سکونت است و پس از آن نسبت به سکونت ساکنان در این روستا تصمیم گیری می شود.
وی یادآور شد: انجام مطالعات تثبیت زمین لغزش زمین روستای سورین برای تعیین حرکت زمین است همچنین علل و یا عوامل سستی خاک این منطقه نیز مشخص خواهد شد.
روستای سورین از توابع بخش ننور شهرستان مرزی بانه با 130 خانوار در 12 کیلومتری جنوب شرقی بانه واقع است.
شهرستان مرزی بانه با 158 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
7469/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال