سه متخلف عرصه منابع طبیعی مریوان به مراجع قضایی معرفی شدند

سنندج - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان گفت: سه متخلف عرصه های منابع طبیعی در روستای لیو بخش مرکزی این شهرستان به مراجع قضایی معرفی شدند.

شاهرخ محمودی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی گزارش همیاران طبیعت مبنی بر تخلف در اراضی ملی روستای لیو بخش مرکزی نیروهای یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری به محل عزیمت کردند.
وی افزود: نیروهای یگان حفاظت با مشاهده یک دستگاه لودر که مشغول عملیات احداث جاده در مسیر جنگلی این منطقه بود، عملیات خاکبرداری را متوقف کردند.
رئیس منابع طبیعی طبیعی و آبخیزداری مریوان اضافه کرد: پس از بررسی میزان تخریب انجام شده و مستند سازی متخلفان شناسایی و بعد از تکمیل مراحل اداری به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی با اشاه به اینکه متخلفان حدود یک هزار و 670 متر مربع از اراضی ملی را تخریب کرده اند تاکید کرد: تخلف انجام گرفته بر اساس نُرم جدید مجازات، محاسبه خواهد و با متخلفان به شدت برخورد می شود.
محمودی ضمن تقدیر و تشکر از همیاران طبیعت تاکید کرد: منابع طبیعی سرمایه ملی و همگانی است و لازمه حفاظت و صیانت از این امانت الهی، همیاری و همکاری اقشار مختلف مردم با منابع طبیعی است.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان گفت: تقاضا می شود مردم اجازه سو استفاده از منابع طبیعی را به افراد سودجو ندهند و تخلفات صورت گرفته در حوزه منابع طبیعی را به سامانه رایگان 1504 اعلام کنند.
شهرستان مریوان با 153 هزار نفر جمعیت در فاصله 120 کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
7354 / 3034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال