بیش از 24 تُن فرآورده خام دامی در کردستان ضبط شد

سنندج - ایرنا - معاون سلامت دامپزشکی کردستان گفت: در قالب طرح تشدید نظارت دامپزشکی بر بازار ویژه نوروز98 در این استان 24 هزار و 441 کیلوگرم انواع فرآورده خام دامی غیرقابل مصرف در این استان ضبط شد.

ناصر مخدوم روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه طرح نظارت نوروزی دامپزشکی در این استان از 25 اسفند سال گذشته تا 17 فروردین سال جاری اجرا شد، اظهار داشت: کارشناسان و بازرسان دامپزشکی در هشت هزار و 410 مورد بازدید خود در این مدت موفق به کشف 24 هزار و 441 کیلوگرم فرآورده خام دامی فاسد شده اند.
وی افزود: تمام این میزان فراورده خام دامی فاسد از چرخه مصرف خارج شده و بخشی از آنها نیز با هماهنگی مراجع ذیصلاح امحا شد.
معاون سلامت دامپزشکی کردستان گفت: در این مدت، 23 اکیپ‌ ثابت و سیار نظارت بهداشتی دامپزشکی به منظور حفظ سلامت و امنیت غذایی مردم و مسافران نوروزی همزمان با سراسر کشور، فعالیت کرده علاوه بر آن 38 گروه بازرسی نیز تشکیل شد.
وی اضافه کرد: در قالب این طرح بازرسان بهداشتی در 2 نوبت صبح و عصر با حجم 2 هزار و 755 نفر ساعت بر واحدهای توزیع و عرضه مرغ و ماهی، گوشت قرمز، رستوران‌ها، قصابی‌ها، خودروهای ویژه حمل فرآورده های خام دامی و سایر اماکن فرآورده های دامی نظارت کردند.
طبق اعلام دامپزشکی کردستان در مجموع سه هزار و 500 مرکز عرضه گوشت و فرآورده های خام دامی در استان فعالیت می کنند.
استان کردستان یکی از مناطق دام خیز و دامپرور کشور محسوب می شود که سالانه حدود 24 هزار تُن گوشت قرمز و 181 هزار تن شیر از دام های استان تولید می شود.
3034/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال