نماینده مجلس:

62 هزار میلیارد تومان به بودجه عمرانی کشور اختصاص یافته است

سنندج - ایرنا - نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی، رقم بودجه سال 98 را 447 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از این رقم، 62 هزار میلیارد تومان آن به امور عمرانی کشور اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیداحسن علوی به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه سنندج اظهار داشت: 50 هزار میلیارد تومان از بودجه امسال نیز مربوط به اسناد و اوراق ملی است که در صورت تخصیص، می تواند کمک خوبی برای انجام کارهای عمرانی باشد.
وی مقدار خسارات سیل اخیر و زلزله سال گذشته را در کشور 30 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: با توجه به این موضوع، امیدواریم دولت بتواند تمام این بودجه را در بخش عمرانی کشور هزینه کند.
نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی، وقوع سیل اخیر را ناشی از عملکرد نامطلوب وزارت نیرو در سال های گذشته دانست و یادآور شد: در صورتیکه بستر و حریم رودخانه ها حفظ و با ساخت و ساز و زمین های زراعی غیرمجاز برخورد می شد، امروز شاهد این همه خسارت نبودیم.
علوی با بیان اینکه پیش بینی های هواشناسی نیز به روز نیست، تاکید کرد: همه مسئولان از مجلس تا دولت مقصرند و با این تصور که خشکسالی بر کشور حاکم است از بارندگی های سیل آسا غافل شدیم و طبیعت را نابود کردیم.
وی به 62 کشته در استان های سیل زده اشاره کرد و اظهار داشت: همگی از مردم و مسئولان باید آمادگی داشته باشیم و برای مقابله با حوادث غیرقابل پیش بینی همکاری کنیم.
نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی به سفر رئیس جمهوری به کردستان در اواخر فروردین اشاره ای داشت و گفت: امیدواریم دکتر روحانی با دست پر به این استان سفر کند و بودجه ای قابل قبول برای رفع توسعه نیافتگی کردستان اختصاص دهد.
علوی در ادامه بر استفاده و فعال کردن بخش خصوصی در پروژه های عمرانی تاکید کرد و افزود: مادامیکه بخش خصوصی را فعال نکرده و از این ظرفیت استفاده نکنیم، قادر به پایان و به بهره برداری رساندن به موقع طرح های عمرانی در استان نخواهیم بود.
وی با بیان اینکه ذهن مدیران باید تغییر یافته و تعارض منافع وجود نداشته باشد، یادآور شد: باید در گفتار و عمل از بخش خصوصی حمایت کرده و این بخش را در کارهای عمرانی استان بپذیریم.
7355/3034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال