مراکز درمانی کردستان در وضعیت آماده باش هستند

سنندج - ایرنا - معاون درمان و فرمانده عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با توجه به هشدار مدیریت بحران استان، تمامی مراکز درمانی استان در آماده باش کامل هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هومن قصری روز دوشنبه و در پی وقوع سیل در برخی از استان های کشور در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: مراکز درمانی، بیمارستانها و کادر درمان در آماده باش کامل هستند.
وی افزود: پایگاه های اورژانس، بیمارستانی، جاده ای، شهری و روستایی، امداد هوایی و پایگاه های امداد کوهستان و موتورلانس استان در وضعیت آماده باش و مستقر در محل های از پیش تعیین شده هستند.
وی با بیان اینکه وضعیت بحران در حوزه سلامت توسط EOC پایش می شود، افزود: ستاد مدیریت بحران با عضویت تمامی مدیران حوزه بهداشت و درمان و به مدیریت ریاست دانشگاه و عضویت معاونین درمان و بهداشت و سایر مدیران تشکیل و در حال نظارت و رصد واحدهای شهرستانی و ستادی است.
قصری اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی به طور مداوم با وزارت متبوع و اداره کل بحران وزارت برای کمک و امداد به سایر استانها نیز در ارتباط است.
هواشناسی کردستان میزان بارش ها در روزهای دوشنبه و سه شنبه پنجم و ششم در این استان را سنگین پیش بینی کرده و مدیریت بحران استان نیز در خصوص وقوع سیل و سیلابی شدن مسیل ها در بیشتر نقاط استان از جمله شهرستان های سنندج، کامیاران، مریوان، بانه و سروآباد هشدار داده است.
به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان، روز گذشته جلسه شورای مدیریت بحران در کامیاران، سروآباد و مریوان به عنوان کانون های خطر استان تشکیل شده و نیروهای امدادی این استان با توجه به تمهیدات اندیشه شده در چند روز گذشته آمادگی کامل برای مقابله با هر گونه بحرانی را دارد.
شورای هماهنگی مدیریت بحران کردستان ظهر امروز یکشنبه نسبت به سریز شدن آب سدهای قشلاق سنندج، سورال دهگلان و زیویه کامیاران و احتمال سیلاب در پایاب این سدها اخطار داد.
9937 / 3034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال