اقتصاد فرهنگ و هنر ظرفیتی برای رونق تولید است

سنندج - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان یکی از اولویت های این اداره کل در سال جدید را توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر اعلام کرد و گفت: اقتصاد فرهنگ و هنر ظرفیتی برای رونق تولید است.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، جلال قلعه شاخانی، با تبریک سال نو به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه استان، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب با درایت و اشراف بر وضعیت و شرایط جاری کشور، سال 1398 را با عنوان سال رونق تولید نام گذاری کردند.
وی با بیان اینکه ایشان این عنوان را در راستای گره گشایی از مشکلات اقتصاد کشور و عبور از شرایط سخت کنونی برگزیده اند، اضافه کرد: اقتصاد فرهنگ و هنر ظرفیتی برای رونق تولید است.
قلعه شاخانی افزود: هرچه تولید رونق بگیرد، کالا و خدمات ایرانی هم رونق می‌یابد و به تبع آن، اشتغال، بنگاه‌های تولیدی، نیروی کار و سرمایه‌های انسانی نیز تقویت و حفظ می‌شوند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان یکی از اولویت های این اداره کل در سال جدید را توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر اعلام کرد و گفت: فرهنگ زیربنای توسعه است و هر آنچه به فرهنگ و هنر وصل شود می تواند تجاری سازی و در بازار هنر منجر به رونق تولید و ثروت شود.
قلعه شاخانی ایجاد مکان دایمی برای عرضه آثار هنرمندان را ضرورتی در راستای توسعه اقتصاد هنر اعلام کرد و اظهار داشت: با رایزنی های انجام شده با شهرداری سنندج و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مقدمات راه اندازی گذر فرهنگ و هنر در سنندج فراهم شده است.
وی با بیان اینکه پتانسیل خوبی برای کار فرهنگی و هنری در کردستان وجود دارد، اضافه کرد: وجود جمع کثیری از هنرمندان افتخارآفرین و بزرگ در سطح ملی و جهانی در کردستان وجه تمایز ما با سایر استان های کشور بوده و لازم است از این ظرفیت برای توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر بهره گرفت.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، با بیان اینکه توجه به حوزه فرهنگ و هنر یکی از راهکارهای برون رفت از مسائل و مشکلات جامعه است، گفت: اگر پرداختن به هنر در سبد خانوار قرار گیرد هر کسی با هر هزینه ای می تواند در این زمینه فعالیت کند و علاوه بر اشتغالزایی و بالا بردن توان معیشتی هنرمندان می تواند موجب درآمدزایی برای استان شود.
قلعه شاخانی در خاتمه رونق تولید ملی را موجب گشوده شدن گره های کور اقتصادی کشور دانست و اظهار داشت: اگر تولید رونق یابد، می توان شاهد حل مشکلات معیشتی مردم، بی نیازی کشور از بیگانگان، اشتغالزایی و کارافرینی در جامعه بود.
9936 / 3034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال