کردستان آمادگی کامل برای مقابل با هر بحرانی دارد

سنندج - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان گفت: این استان با توجه به تمهیدات اندیشه شده در چند روز گذشته آمادگی کامل برای مقابله با هر گونه بحرانی را دارد.

آرتیکاس اقبال روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه روز گذشته جلسه شورای مدیریت بحران در کامیاران، سروآباد و مریوان به عنوان کانون های خطر استان تشکیل شده است اظهار داشت: تمامی دستگاه های استان برای مقابله با هر بحرانی در آماده باش کامل هستند.
وی اضافه کرد: با توجه به ضروری بودن آمادگی شهرداری ها و دهیاری ها در شرایط بحرانی مدیریت بحران شرایط را نیز به تمامی آنها در استان اعلام کرده است.
اقبال با اشاره به اینکه شرایط کنونی جوی ورود مسافران نوروزی به مناطق غربی کشور را به صورت چشمگیر کاهش داده است افزود: شرایط اسکان برای تمامی مسافران در راه مانده نیز فراهم است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان گفت: طبق اعلام هواشناسی تاکنون 50 میلی متر بارش در شهرستان کامیاران رخ داده و پیش بینی ها حاکی از آن است که در ادامه بارش ها نیز کانون بارش ها در این شهرستان بیشتر از سایر استان باشد.
وی گفت: با توجه به همزمان شدن این بارندگی ها با اوج سفرهای نوروزی به استان انتظار می رود مسافران به ویژه رانندگان از توقف خودروها در مکان هایی که احتمال سیلابی شدن در آنها وجود دارد خودداری کرده و توجه کنند که وسیله نقلیه پناه گاه امنی هنگام وقوع سیل نیست.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری کردستان اضافه کرد: رانندگان توجه داشته باشند که هنگام وقوع سیل اگر ارتفاع آن از 15 سانتی متر تجاوز کند کنترل هر گونه وسیله نقلیه دشوار می شود و در صورتی که ارتفاع آب به بیشتر از 30 سانتی متر برسد خودرو بر روی آب معلق شده و احتمال غلتیدن و بروز تلفات جانی در آن بیشتر می شود.
وی افزود: همچنین انتظار می رود رانندگان هنگام بارندگی به علت اینکه لنت های خودرو خیس و باعث کاهش عملکرد ترمزها می شود با دنده سنگین حرکت کرده و در صورت امکان از تردد ها و مسافرت های غیر ضروری خودداری کنند.
آسمان کردستان تا صبح روز چهارشنبه 6 فروردین بطور متناوب در دامنه فعالیت امواج بارشی و ناپایدار قرار دارد که پیامد آن ابری و مه آلود شدن هوا، بارش باران و برف با وزش باد(گاهی شدید)، آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن رودخانه ها است.
شورای هماهنگی مدیریت بحران کردستان ظهر امروز یکشنبه در جدیدترین نشست خود نسبت به سریز شدن آب سدهای قشلاق سنندج، سورال دهگلان و زیویه کامیاران و احتمال سیلاب در پایاب این سدها اخطار داد.
7349 / 3034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال