یک بهمن سنگین در گردنه ژالانه سقوط کرد

سنندج - ایرنا - مسئول روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده ای سروآباد گفت: سقوط یک بهمن سنگین در گردنه ژالانه باعث مسدود شدن نیم ساعته این گردنه شد.

محمد شبرندی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این بهمن سنگین سه متر ارتفاع و 2 متر طول با حضور به موقع نیروهای راهداری اکنون مسیر پاکسازی و ایمن سازی شده و تردد در این گردنه در حال حاضر بدون هیچ مشکلی در جریان است.
وی یادآور شد: بیش از 120 خودروی سواری در طرفین این بهمن گرفتار شده بودند که توسط نیروهای راهداری رهاسازی شدند.
وی با اشاره به بارش 30 سانتی متری برف در این گردنه افزود: اکنون تردد در گردنه ژالانه بدون زنجیر چرخ امکان پذیر نیست و رانندگان هنگام عبور در محورهای شهرستان حتما زنجیر چرخ و وسایل ایمنی و گرمایشی همراه داشته باشند.
شبرندی تاکید کرد: باتوجه به بارش برف و امکان سقوط بهمن رانندگان و مسافران از تردد غیرضروری در گردنه ژالانه خودداری کنند.
وی با بیان اینکه تردد در سایر راههای اصلی و فرعی شهرستان سروآباد بدون هیچ مشکلی در جریان است، گفت: در محور ارتباطی شهرستان سروآباد به کامیاران باران به شدت در حال باریدن است و باتوجه به لغزندگی جاده رانندگان و مسافران حتما قوانین و مقررات ایمنی را رعایت کنند.
به گزارش ایرنا، شهرستان سروآباد دارای 40 کیلومتر راه اصلی، 160 کیلومتر راه روستایی و 120 کیلومتر راه فرعی ( سروآباد به پاوه ) است.
475 راهدار کردستان در طرح نوروزی به صورت آماده باش و 24 ساعت در خدمت مسافران و گردشگران هستند و این طرح را از 25 اسفند سال جاری آغاز و تا 17 فروردین سال آینده ادامه می دهند
در طرح زمستانی بیش از هشت هزار و 500 کیلومتر از راه های استان را شامل یک هزار و 900 کیلومتر در مسیرهای بین شهری و 6 هزار و 600 کیلومتر در راه روستایی را تحت پوشش قرار داده اند.
استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود.
همچنین جاده های بین شهری این استان دارای 38 گردنه برفگیر و جاده های روستایی نیز دارای 66 گردنه برفگیر است.
7354 / 3034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال