جاده های کردستان لغزنده است

سنندج - ایرنا - جانشین پلیس راه کردستان گفت: با توجه به وجود بارش در نقاط مختلف استان، جاده ای آن لغزنده و احتیاط شرط تردد در آن است.

سرهنگ حمید عبدالملکی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون تردد در تمامی محورهای استان بدون هیچ مشکلی در جریان است اما برخی محورهای منتهی به شهرستان قروه از جمله قروه - سنقر شاهد بارش پراکنده برف است.
وی افزود: طبق پیش بینی های هواشناسی تا 24 ساعت آینده بارندگی ها در استان ادامه دارد و با توجه به مه آلود و برفی بودن گردنه ها رانندگان هنگام خروج از شهرها حتما زجیر چرخ به همراه داشته باشند.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان نیز گفت: طبق پایش دوربین های نظارت تصویری استان هم اکنون در محورهای شهرستان قروه و زرینه دیواندره بارش برف به صورت پراکنده وجود دارد اما از لحاظ تردد مشکلی را ایجاد نکرده است.
دانش زندی اظهار داشت: در دیگر محورهای استان نیز بارش باران عمده پدیده جوی است و با توجه هشدارهای هواشناسی مبنی بر تداوم بارش ها و افزایش شدت آن تمامی نیروهای راهداری استان در جاده ها مستقر شده و در حال خدمت رسانی به هستند.
وی افزود: بارش برف و باران در محورهای استان از شامگاه روز قبل شروع شده و تا کنون نیز راهداران بیش از 150 کیلومتر برف روبی انجام داده اند.
وی اضافه کرد: سامانه 141 اعلام وضعیت جاده ها در هر 2 ساعت یکبار به روز رسانی می شود و مسافران می توانند به منظور مدیریت سفر از این سامانه اطلاعات لازم را کسب کنند.
به گزارش ایرنا، 475 راهدار کردستان در طرح نوروزی به صورت آماده باش و 24 ساعت در خدمت مسافران و گردشگران هستند و این طرح را از 25 اسفند سال جاری آغاز و تا 17 فروردین سال آینده ادامه می دهند
در طرح زمستانی بیش از هشت هزار و 500 کیلومتر از راه های استان را شامل یک هزار و 900 کیلومتر در مسیرهای بین شهری و 6 هزار و 600 کیلومتر در راه روستایی را تحت پوشش قرار داده اند.
استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود.
همچنین جاده های بین شهری این استان دارای 38 گردنه برفگیر و جاده های روستایی نیز دارای 66 گردنه برفگیر است.
7349 / 3034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال