پنج سد استان کردستان سریز شد

سنندج - ایرنا - معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: پنج سد استان از جمله سدهای سورال، زیویه، گاران و عباس آباد بانه سریز شده است و برخی از سدهای دیگر استان هم در آستانه سریز شدن قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد معززاده مردوخی روز دوشنبه در شورای هماهنگی مدیریت بحران کردستان اظهار داشت: 96 درصد حجم سد قشلاق سنندج پر شده است و 9 میلیون مترمکعب از حجم آن باقی مانده است.
وی با بیان اینکه 85 درصد حجم سد آزاد هم پر شده و 46 میلیون متر مکعب ظرفیت آن باقی مانده است، افزود: 93 درصد حجم سد گاوشان هم پر شده است و 39 میلیون متر مکعب ظرفیت آن باقی مانده است.
معززاده مردوخی با اشاره به اینکه 34 درصد سد چراغ ویس سقز پر شده است اضافه کرد: 47 میلیون متر مکعب آستانه سریز شدن این سد است و اکنون 19 میلیون متر مکعب ظرفیت دارد.
وی یادآور شد: به دلیل اینکه برخی از روستاهای نزدیک این سد تملک نشده است اگر حجم آب از ظرفیت 19 میلیون متر مکعب مانده کنونی تجاوز کند خطر آسیب به روستاها افزایش می یابد و از این نظر یکی از سدهای پرخطر استان است.
معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: تنها برای پرداخت خسارات روستای میراده نیاز به 150 میلیارد ریال است.
وی تاکید کرد: تراز آب تمامی رودخانه های استان کردستان در حال افزایش است و باید هشدارهای لازم به مردم برای دوری کردن از حریم رودخانه ها داده شود.
6108 / 3034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال