نخستین وقف سال 98 در بانه ثبت شد

سنندج - ایرنا - مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان کردستان گفت: نخستین وقف استان در سال 98 به ارزش 2 میلیارد ریال با همت خیر نیک اندیش بانه ای در سال جدید به ثبت رسید.

حجت الاسلام مصطفی نوروزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خیر اندیش بانه ای احمد شمامی در نخستین روزهای سال جدید 6 دانگ یک مغازه تجاری در بانه را به ارزش 2 میلیارد ریال وقف کرد.
وی با بیان اینکه نیت واقفین در وقف از اهمیت بالای برخوردار است و نیت وافقین از سوی اوقاف و امور خیریه عملی می شود افزود: امیدواریم خیرین نوعدوست و نیک اندیش استان در نیت وقف به نیازمندی های روز جامعه توجه کنید.
حجت الاسلام نوروزی گفت: کمک به تحقق شعار سالف کمک به افراد بی سرپرست و بی بضاعت، کمک به تحصیل دانش آموزان و دانشجویان، کمک به بیماران خاص و صعب العلاج و کمک هزینه ازدواج جوانان از جمله نیازهای روز جامعه است که امیدوارم وافقین در اجرای وقف به آن توجه کنند.
به گزارش ایرنا کردستان دارای 2 هزار 165 موقوفه با 14 هزار و 863 رقبه متصرفی، سه هزار و 70 رقبه غیر متصرفی و 115 رقبه اتراک و تولیت است.
در شهرستان مرزی بانه 294 موقوفه و یک هزار و 656 رقبه با کاربری کشاورزی، اداری، اموزشی، تجاری و مسکونی و 220 مسجد دارد که توسط مردم احداث و اداره می شوند.
بیش از 700 نوع نیت وقف وجود دارد که بیشتر موقوفات در بانه وقف بر مساجد و ترویج فرهنک قرآنی است.
شهرستان مرزی بانه با 158 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
7469 / 3034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال