استاندار کردستان: مدیران ایام تعطیل در دسترس باشند

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: با توجه به افزایش بارندگی ها و ضرورت آمادگی، از مدیران خواست در محل کار خود حضور داشته و در ایام نوروز و مواقع بحرانی دسترس باشند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بهمن مرادنیا روز دوشنبه در شورای هماهنگی مدیریت بحران کردستان اظهار داشت: لازم است در شرایط فعلی مسئولان بویژه بخشداران و فرمانداران در محل کار حضور داشته باشند تا در صورت بروز اتفاقات به دنبال مدیری نگردیم.
وی با اشاره به اینکه حضور بخش های نظامی و انتظامی در این شورا و در مواقع مختلف نشان از همت آنها برای همکاری و یاری دستگاه های مختلف می دهد اضافه کرد: مسئولان کالاهای ضروری را به اندازه مناسب توزیع و عرضه کنند تا شاهد افزایش قیمت کالاها در ایام تعطیلات نباشیم.
مرادنیا با اشاره به برخی از ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه ها گفت: با کسانی که با وجود ساخت و ساز غیرمجاز از کمک های دولت هم بهره نمی گیرند برخورد شود.
وی اظهار داشت: وقوع بخشی از سیلاب ها مربوط به مشکلات در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری بوده است که باید بیشتر به این بخش توجه شود.
استاندار کردستان اضافه کرد: کردستان برای کمک به سیل زدگان استان های گلستان و مازندران آماده است و این موضوع به وزارت کشور اعلام شده است.
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان هم در این شورا با اشاره به ضرورت اعلام آمادگی کردستان برای کمک به سیل زدگان گفت: نیروهای نظامی استان هم برای کمک به سیل زدگان کاملا آمادگی دارند.
سردار محمدحسین رجبی اظهار داشت: چند سالی در کشور با خشکسالی مواجه بودیم که بارندگی ها و نزولات الهی این روزها جای امیدواری و شکر دارد.
وی اضافه کرد: بروز برخی مشکلات و آسیب ها پس از بارندگی ها بیشتر به دلیل آمادگی نداشتن و نبود برخی تمهیدات است.
وی بر اطلاع رسانی گسترده به مردم در پایاب سدها بعد از شدت گرفتن بارندگی ها در روزهای اخیر تاکید کرد و گفت: در این روزها باید به مردم هم امید داد.
مدیرکل آموزش و پرورش نیز در این نشست گفت: 160 واحد مراکز آموزشی و تربیتی به ستادهای اسکان اختصاص یافته که 30 درصد از شرایط ویژه برخوردار و امکانات کامل را دارند.
رشید قربانی اظهار داشت: این واحدها با یک هزار و 300 اتاق ظرفیت پذیرش 6 هزار و 500 نفر از مسافران نوروزی را دارا است.
وی با بیان اینکه نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد 10 درصد کاهش پذیرش بوده ایم افزود: 70 درصد از اماکن اختصاص داده شده برای پذیرش مسافران تکمیل شده است و 30 درصد از این مکان ها خالی است.
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت کردستان هم گفت: در طول این مدت سه هزار تُن شکر برای تولید قند به مراکز تولیدی و یک هزار و 200 تن نیز برای توزیع و عرضه در اختیار قرار گرفته است.
محمد دره وزمی با بیان اینکه یک هزار تُن پرتقال و 700 تُن سیب هم برای توزیع در روزهای تعطیلات تهیه شده بود، افزود: 100 تن گوشت قرمز و هزار و 200 تن برنج هم در استان توزیع شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان هم در این شورا گفت: از امروز پایگاه های مردمی در همه شهرستان های استان برای کمک به سیل زدگان ایجاد شده است.
رسول شیخی زاده اضافه کرد: لوازم گرمایشی و لباس و پتو نیازهای اصلی در مناطق زلزله زده است و برای مرمت و بازسازی نیاز به کمک های نقدی هم وجود دارد.
6108 / 3034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال