شهرداری سنندج 12میلیارد ریال از مطالبات پیمانکاران را پرداخت کرد

سنندج - ایرنا - معاون توسعه مدیریت ومنابع شهرداری سنندج در پی تجمع جمعی از پیمانکاران گفت : 12 میلیارد ریال پرداخت بخشی از مطالبات این قشر به شهرداری مناطق پرداخت شده است و آنان می توانند با مراجعه به مناطق نسبت به وصول بخشی از مطالبات خود اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، روز گذشته (پنجشنبه) برخی از پیمانکاران پروژه های خرد جلوی شهرداری سنندج تجمع کرده و خواستار پرداخت مطالبات خود شدند.
کمال کاظمی روز جمعه در راستای روشن شدن موضوع و تنویر افکار عمومی به خبرنگاران اظهار داشت: در طول ادوار و حتی در دوران رونق منابع مالی هیچگاه مطالبات پیمانکاران به طور کامل تسویه نشده ‌و بخشی به سال بعد و یا حتی سال های بعد موکول شده است.
وی افزود: امسال شرایط مالی بیشتر شهرداری های کشور در وضعیت مناسبی نبود و به همین دلیل شهرداری ها هم در پرداخت حقوق کارکنان و کارگران و پرداخت مطالبات پیمانکاران دچار مشکل شده اند.
معاون توسعه مدیریت ومنابع شهرداری سنندج گفت: شهرداری سنندج هم از این قائده مستثنی نبوده و به دلیل عدم توسعه یافتگی استان و سهم مالیات ارزش افزوده بسیار کمتر درقیاس با شهرهای همسان مطابق با بند ب ماده 6 قانون برنامه ششم وضعیت نامناسب تری داشته است.
وی عنوان کرد : با تلاش های انجام شده در سالجاری و در راستای پرداخت بدهی های پیمانکاران هم از طریق تهاتر ضمی ، اوراق مشارکت و پرداخت ضمنی پول، نسبت به پرداخت بخشی از بدهی های این شهرداری اقدام شد.
کاظمی با اشاره بع تجمع برخی پیمانکاران مقابل درب شهرداری گفت : بالغ بر 40 نفر از پیمانکاران پروژه های خرد در سطح مناطق وسازمان های این شهرداری فعالیت می کنند.
وی افزود : در مجموع این تعداد پیمانکار حدود 75 میلیارد ریال از شهرداری طلب مسجل شده دارند که در راستای پرداخت بخشی از مطالبات این افراد روز گذشته حدود 12 میلیارد ریال به حساب شهرداری های مناطق وسازما نها واریز شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سنندج گفت: پیمانکاران می توانستند با حضور در واحدهای ذیربط نسبت به وصول بخشی از مطالبات خود اقدام کنند.
وی اعلام کرد: درخواست پیماکاران تجمع کننده (29 نفر) این است که چون در طول چندماهه اخیر فقط آنها با مراجعه جمعی به شهرداری وشورا پیگیر مطالبات بوده اند لذا باید مبلغ تعیین شده فقط به آنها پرداخت شود و شهرداری از سایر منابع نسبت به تامین پول نیاز مابقی پیمانکاران که تجمع نکردن اقدام کند.
کاظمی افزود: فارغ از تجمع ویا عدم تجمع در صورت داشتن درآمد پس از پرداخت حقوق اسفند ماه پرسنل جهت پرداخت بخشی دیگر از مطالبات پیمانکاران اقدام می شود.
وی به شهروندان نیز توصیه کرد: با پرداخت بموقع عوارض سالیانه وبهای خدمات، شهرداری را یاری دهند.
شهر سنندج مرکز استان کردستان با بیش از 500هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می شود.
7348 / 3034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال