بیمه سلامت کردستان بدهی خود را به روز پرداخت می کند

سنندج - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت کردستان گفت: در حال حاضر وضعیت بیمه سلامت در حوزه پرداخت بدهی ها با قبل از اجرای طرح تحول تفاوتی ندارد و کاملا پرداخت ها به روز است و بدهی زیادی نداریم.

انور اسماعیلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح تحول نظام سلامت علیرغم اینکه برای بیمه ها هزینه زا بود در کردستان بدلیل جمعیت زیاد بیمه شده ها در زمینه بدهی ها با چالش هایی روبرو شد.
وی افزود: این سازمان از خرداد سال 95 یکسال از پرداخت مطالبات عقب بود و این روند در سال 96 نیز تداوم داشت اما در ابتدای سال 97 اقدامات و برنامه های خوبی برای رفع این مشکل انجام گرفت.
مدیرکل بیمه سلامت کردستان اضافه کرد: براساس تفاهم نامه منعقده با دانشگاه علوم پزشکی از اول هر ماه تا روز 25 ماه بعد، 70 درصد مطالبه ماه قبل پرداخت شد و 30 درصد دیگر نیز برای سه ماه بعد و پس از بررسی اسناد باقی می ماند.
وی یادآور شد: این تعهد تا آذر سال 97 انجام شده و طبق تفاهم نامه پیش رفته ایم ضمن اینکه با کمکی که توسط رهبر معظم انقلاب از صندوق توسعه ارزی به حوزه سلامت کشور شد، تمام مطالبات سال های 95 و 96 دانشگاه علوم پزشکی را یک جا پرداخت کردیم.
اسماعیلی گفت: در بخش غیر دانشگاهی و خصوصی در سال های 95 و 96 مطالبه عقب افتاده نداشتیم و بدهی امسال به این مراکز نیز تا مهر ماه پرداخت شده است.
وی تاکید کرد: بیشترین دیون ما در بخش خصوصی مربوط به داروخانه ها با ماهیانه حداقل 30 میلیارد ریال است که تا پایان مهر ماه پرداخت شده و تلاش می شود تا پایان سال بیشتر مطالبات آنان پرداخت شود تا در این حوزه دچار مشکل نشویم.
مدیر کل بیمه سلامت کردستان افزود: در حال حاضر بدهی های بیمه سلامت کاملا به روز است و با آمادگی کامل وارد حوزه الکترونیکی شدن نسخ می شویم و با این وضعیت بهانه ای برای شرکای ما در زمینه عدم همکاری باقی نمی ماند.
در استان کردستان بیش از یک میلیون و 150 هزار نفر زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند که بیشترین تعداد مربوط به صندوق بیمه روستایی است.
7348/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال