هفت دهنه کوره زغال گیری در مریوان معدوم شد

سنندج - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان از کشف و معدوم سازی هفت دهنه کوره زغال گیری در این شهرستان خبر داد.

شاهروخ محمودی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس برنامه اداره منابع طبیعی و کشیک های شبانه روزی در عرصه های ملی و طبیعی مریوان، نیروهای گشت این اداره امروز موفق شدند شب گذشته در روستای چالیسور از توابع بخش سرشیو تعداد هفت دهنه کوره زغال گیری را شناسایی کنند.
وی اضافه کرد: پس از اخذ موافقت های قضایی، کوره های زغال گیری معدوم و 12 کیسه ذغال و ادوات جرم توسط ماموران یگان حفاظت و نیروی کادر درجه دار مستقر در اداره توقیف و به منابع طبیعی شهرستان منتقل شد.
محمودی افزود: متخلفان در روزهای آینده شناسایی و پرونده آنها جهت طی مراحل قانونی به دادگستری معرفی می شوند تا طبق قانون جریمه بر اساس نُرم جدید محاسبه و از آنها دریافت شود.
وی یادآور شد: برابر بند ع الحاقی به ماده 68 وظایف و اختیارات شورای اسلامی روستا در تاریخ ششم مهر 1382 نظارت بر حسن اجرای مقررات، حفاظت و بهره برداری از منابع طبیعی و جلوگیری از تخریب و حفظ مراتع و جنگل ها از وظایف شوراها و دهیاران است.
وی افزود: در صورت عدم همکاری شوراها و دهیاران با منابع طبیعی و آبخیزداری با آنان به صورت جدی برخورد می شود.
به گزارش ایرنا، ماموران اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان در 23 بهمن نیز با هماهنگی دستگاه قضایی 15 دهنه کوره زغال گیری را معدوم و از محل این کوره ها حدود 2 تن زغال و 20 تن مقطوعات جنگلی کشف و ضبط کردند.
روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان در اطلاعیه های مختلف اعلام کرده، مشارکت مردم و طبیعت دوستان در حفظ و حراست از منابع طبیعی امری ضروری است و مردم باید هر نوع گزارش تخریب، تصرف اراضی ملی و قطع درختان جنگلی را به شماره رایگان 1504 اعلام کنند.
شهرستان مریوان با جمعیت 153 هزار نفری در فاصله 120 کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
3034/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال