نزدیک شدن وحوش به مناطق مسکونی موجب آسیب دیدن آنها می شود

سنندج - ایرنا - رئیس حفاظت محیط زیست سقز گفت: نزدیک شدن وحوش از جمله گرگ ها به مناطق مسکونی بدلیل سرما، کاهش دما و کمبود غذا باعث آسیب دیدن آنها بویژه به علت تصادف می شود.

بهزاد شریفی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به علت بارش برف و نبود علوفه و طعمه و شرایط دشوار زمستان، وحوش به اطراف شهر هجوم می آورند تا غذایی به دست بیاورند ولی حوادثی برای آنها ایجاد می شود.
وی اضافه کرد: کارکنان محیط زیست سقز پس از گزارش مردمی، یک قلاده گرگ ماده با پای شکسته را در اطراف روستای «مرخز» نزدیک پلیس راه سقز - سنندج پیدا کردند که برای مداوا به دامپزشکی صاحب منتقل شد.
شریقی با بیان اینکه این حیوانات در جاده ها و خیابان های اطراف شهر دچار حادثه می شوند، افزود: چند روز قبل هم سه قلاده گرگ در روستای «آدینان» با خودرو برخورد کرده و بر اثر شدت حادثه تلف شدند.
وی بر علوفه رسانی به وحوش در فصل زمستان تاکید کرد و یادآور شد: کارکنان اداره محیط زیست سقز چندین بار با همکاری خیرین علوفه رسانی را در مناطق مختلف انجام داده و این کار همچنان ادامه دارد.
رئیس حفاظت محیط زیست سقز گفت: از مردم می خواهیم در صورت مشاهده هر گونه وحوش به ماموران یگان حفاظت محیط زیست اطلاع رسانی کنند تا اگر احیانا دچار بیماری یا شکستگی شده باشند برای مداوا به دامپزشکی منتقل شده و بعد از مداوا به زیستگاه اصلی شان باز گردانده شوند.
7345/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال