مجموعه طنز مانگ و ئه ستیره وارد شبکه نمایش خانگی می شود

سنندج - ایرنا - مجموعه نمایشی طنز مانگ و ئه ستیره (ماه و ستاره) از کردستان به نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی فریاد مجیدی آیادی از روز یکشنبه پنجم اسفند در شبکه نمایش خانگی عرضه می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، نویسنده و کارگردان این مجموعه طنز روز پنجشنبه در نشست خبری اظهار داشت: موضوع و ایده این مجموعه طنز از کشورهای مختلف الگوبرداری شده و مشابه آن در شبکه های خارجی دیده شده که ما آن را با آیتم های کُردی بومی سازی کرده ایم.
فریاد مجیدآبادی افزود: در این مجموعه طنز که یک قسمت آن برای شبکه نمایش خانگی آماده شده و از پنجم اسفند وارد بازار می شود علاوه بر بازیگران طنز بومی از هنرمندان مشهور دیگر مناطق کُردنشین از جمله حوزه موسیقی بهره گرفته شده است.
وی اضافه کرد: چند نفر از عوامل و بازیگران این مجموعه به صورت ثابت در هر کدام از قسمت ها به نوعی حضور دارند و علاوه بر این افراد در هر قسمت چند خواننده و هنرمند به صورت مهمان حضور پیدا می کنند.
نویسنده، کارگردان و تهیه کننده نمایش خانگی مانگ و ئه ستیره یادآور شد: تولید چنین برنامه ای برای نخستین بار در کشور اتفاق افتاده و قطعا با ضعف ها و کم و کاستی هایی روبرو است که امید می رود در قسمت های بعدی این ضعف ها برطرف شود.
وی با بیان اینکه بدلیل نبود استودیوی شیک و مدرن در استان، لوکیشن این برنامه در کرمانشاه ضبط شده است، ابراز امیدواری کرد با حمایت های مالی دستگاه های ذیربط بتوانیم استودیوی مدرن در استان راه اندازی کرده و قسمت های بعدی را در کردستان ضبط کنیم.
مجیدآبادی با اشاره به اینکه تیمی 100 نفره حدود 6 ماه درگیر ضبط و اجرای این برنامه بودند، گفت: این برنامه شامل مسابقه، موسیقی و نمایش در قالب های طنز است.
وی افزود: یکی از اتفاقات مثبت این مجموعه ایجاد بستر و فضایی برای معرفی هنرمندان توانمند و مشهور عرصه موسیقی مناطق کُردنشین است.
این نویسنده و کارگردان کردستانی اظهار داشت: کردستان در زمینه نیروی انسانی و هنرمندان طنزپرداز ظرفیت بسیار بالایی دارد که اگر مورد حمایت قرار گیرند می توانند موفق تر از امروز خود را نشان دهند.

** بخشی از درآمد مجموعه برای بیماران ام اسی
یکی از عوامل این مجموعه نیز در این نشست کپی رایت را یکی از مشکلات نمایش های خانگی اعلام کرد و گفت: هدف ما از تولید چنین برنامه هایی ایجاد فضایی شاد و با نشاط برای خانواده هاست اما کپی رایت می تواند مانع بزرگی در تداوم تولید چنین مجموعه هایی باشد.
یوسف اسدی افزود: با برنامه ریزی هایی که انجام شده قرار است بخشی از در آمد حاصل از فروش این مجموعه به بیماران ام اس در کردستان اختصاص یابد لذا انتظار می رود شهروندان تا جایی که می توانند دی وی دی اورجینال این مجموعه را خریداری کنند.
این بازیگر طنز کردستانی با بیان اینکه قیمت هر DVD این مجموعه در بازار 60 هزار ریال تعیین شده است، ابراز امیدواری کرد با فرهنگ سازی لازم در جامعه جلوی کپی رایت گرفته شود.
وی اظهار داشت: برای تولید این مجموعه هزینه زیادی شده که امید می رود مردم با خرید نسخه اصلی از مراکز فروش زمینه ای فراهم کنند که حداقل بخشی از هزینه ها برگشت داده شود تا بتوانیم سایر قسمت ها را بدون دغدغه مالی تولید کنیم.

**مانگ و ئه ستیره ظرفیتی برای معرفی هنرمندان مناطق کُردنشین
خواننده و نقش آفرین این مجموعه طنز نیز گفت: در استان کردستان و حتی منطقه زمینه و فضایی برای مطرح شدن هنرمندان بویژه عرصه موسیقی وجود ندارد که این برنامه می تواند ظرفیتی در این زمینه باشد.
خلیل مولانایی افزود: استان کردستان و در مجموع مناطق کُردنشین دارای هنرمندان زیادی هستند که باید تلاش شود بسترهای لازم برای معرفی این افراد به سایر نقاط کشور فراهم شود.
7348/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال