بیش از 16 هزار نفر در تعاونی های کردستان اشتغال دارند

سنندج - ایرنا - مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: در مجموع 16 هزار و 100 نفر در قالب شرکت های تعاونی این استان و در بخش های مختلف اشتغال دارند.

برهان صلواتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس آخرین آمار اکنون یک هزار و 839 تعاونی در استان کردستان فعال است.
وی با بیان اینکه سیاست ما حمایت از تعاونی ها و گسترش آنها در استان است، اضافه کرد: 207 هزار و 693 نفر در تعاونی های این استان عضو هستند.
صلواتی تعداد تعاونی های مسکن مهر استان را 126 مورد اعلام کرد و افزود: در قالب این تعاونی ها 18 هزار واحد مسکونی احداث و تاکنون 14 هزار واحد به اعضای آن واگذار شده است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان یادآور شد: در قالب تعاونی های متعارف کارگری و کارمندی هم پنج هزار و 600 واحد مسکونی احداث و واگذار شده است.
وی با بیان اینکه میانگین سرانه ایجاد شغل برای هر نفر در کردستان، 380 میلیون ریال است، گفت: بیشترین تعداد تعاونی ها در شهرستان سنندج و کمترین آن مربوط به شهرستان سروآباد است.
به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین تقسیمات کشوری کردستان دارای 10 شهرستان، 29 شهر، 31 بخش، 86 دهستان و یک هزار و 697 آبادی دارای سکنه است.
7355/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال