کشاورزان کردستانی 889 میلیون ریال پاداش دریافت کردند

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: امسال 373 کشاورز استان بابت همکاری با این شرکت و صرفه جویی در مصرف برق، 889 میلیون ریال پاداش نقدی دریافت کردند.

هیوا لهونیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال 373 مشترک بخش کشاورزی با شرکت توزیع برق استان قرارداد منعقد کرده و در فصل گرما و اوج مصرف روزانه، به کاهش پیک بار کمک کردند.
وی تاکید کرد: براساس بخشنامه وزارت نیرو، کشاورزان در صورت عقد قرارداد و همکاری با شرکت های توزیع نیرو، علاوه بر مزایای برق رایگان و براساس میزان صرفه جویی در مصرف انرژی، پاداش نقدی نیز دریافت می کنند.
لهونیان با اشاره به اینکه شرط ارائه خدمات برق رایگان به کشاورزان، از مدار خارج شدن پمپاژهای برقی چاه در ساعات اوج مصرف روزانه (12 تا 16 و 20 تا 24) است، افزود: کشاورزان به ازای هر چهار ساعت خاموشی دستگاه های پمپاژ برقی در بازه زمانی پیک مصرف، از 20 ساعت برق رایگان در زمان غیر اوج مصرف برخوردار می شوند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان یادآور شد: امسال وزارت نیرو با انتخابی کردن بازه زمانی ساعات اوج مصرف شبانه روز برای کشاورزان، شرایط بهتری برای همکاری فراهم کرد تا کشاورزان از مزایای این طرح استفاده کرده و در راستای کاهش مصرف برق گام بردارند.
لهونیان با بیان اینکه 46 درصد مصرف برق استان در بخش خانگی است، اظهار داشت: 26 درصد مصرف برق کل استان در بخش کشاورزی، 10 درصد صنعت، 9 درصد عمومی و بقیه در بخش های دیگر است.
به گزارش ایرنا، شرکت توزیع نیروی برق کردستان به 637 هزار و 530 مشترک خدمات می دهد و 100 درصد جمعیت شهری و تمام روستاهای بالای 10 خانوار از نعمت برق برخوردار هستند.
7355 / 3034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال