زن باردار اهل روستای ابولحسن بانه از مرگ نجات یافت

سنندج - ایرنا - رئیس شبکه بهداشت و درمان بانه گفت: زن باردار اهل روستای ابولحسن که بدلیل برف و کولاک قادر به حضور در مرکز درمانی نبود بعد از پنج ساعت تلاش راهداران و بازگشایی مسیر، نیروهای درمانی بر بالین او حاضر شده و او را از مرگ نجات دادند.

آرش رشیدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بامداد امروز این زن باردار بدلیل بارش برف و کولاک شدید و انسداد مسیر ارتباطی قادر به حضور در بیمارستان نبود لذا با حضور به موقع نیروهای درمانی در منزل خود در روستا وضع حمل کرد و حال خود و نوزادش خوب و رضایت بخش است.
وی افزود: با تماس یکی از اهالی روستا با فوریت های پزشکی شهرستان بانه بلافاصله ماموران پایگاه کانی سور به محل اعزام شدند و همزمان یک تیم پزشکی متشکل از پزشک، ماما، پرستار فوریت پزشکی و 2 دستگاه آمبولانس نیز با هماهنگی راهداری بانه به روستا اعزام شدند.
رشیدی با بیان اینکه اقدامات اولیه برای نجات جان مادر و نوزاد در محل انجام شد، اضافه کرد: این زن باردار بعد از زایمان در روستا به بیمارستان رازی انتقال یافت و اکنون خود و نوزادش تحت مراقبت قرار دارند.
به گزارش ایرنا، بارش سنگین برف و کولاک شدید از شامگاه جمعه در شهرستان بانه آغاز شده است، ارتفاع برف در شهر بانه به 35 سانتی متر رسید و 40 درصد راه های روستای مسدود شد.
روستای ابولحسن در 30 کیلومتری بانه و در بخش نمشیر واقع شده است.
شهرستان مرزی بانه با 158 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
7469/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال