92 درصد ارز حاصل از صادرات پتروشیمی کردستان به کشور بازگشت

سنندج - ایرنا - مدیر عامل شرکت پتروشیمی کردستان از بازگشت بیش از 92 درصد ارز حاصل از فروش و صادرات این واحد صنعتی از طریق سامانه نیما به کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فریدون خالدزاده روز شنبه در حاشیه بازدید رئیس کل بانک مرکزی از این واحد صنعتی اظهار داشت: تولید روزانه کارخانه پتروشیمی کردستان یک هزار تُن است و روزی 50 تریلر محصولات این کارخانه را به نقاط دیگر حمل می کنند.
وی اضافه کرد: در هشت ماه منتهی به آبان امسال، 160 میلیون یورو صادرات داشتیم که پیش بینی شده تا پایان سال به 230 میلیون یورو افزایش پیدا کند.
مدیر عامل شرکت پتروشیمی کردستان افزود: بیش از 92 درصد ارز حاصل از این صادرات از طریق سامانه نیما به کشور برگشت داده شده است.
خالدزاده یادآور شد: مشکل اساسی در بازگشت ارز به کشور داریم که امیدواریم در راستای رفع آن مسئولان بانک مرکزی تدبیر اساسی بیندیشند.
وی گفت: ظرفیت اسمی پتروشیمی استان کردستان 300 هزار تن در سال است و در حال حاضر 700 نفر در این واحد صنعتی مشغول به کار هستند.
به گزارش ایرنا، رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای بازدید از یک طرح بزرگ صنعتی (پتروشیمی) و شرکت در چند جلسه از جمله شورای گفت و گوی بخش خصوصی با دولت به استان کردستان سفر کرده است
شرکت در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، گفتگوی دولت و بخش خصوصی و جلسه کمیسیون هماهنگی بانک‌ها از جمله مهمترین برنامه‌های رئیس بانک مرکزی و هیات همراه در سفر یک روزه رئیس کل بانک مرکزی و هیات همراه به کردستان است.
شرکت در کارگروه طرح های پیشران با حضور سرمایه گذاران و مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط، جلسه با شهرداران شهرهای سنندج، سقز، بیجار، قروه، مریوان، بانه و کامیاران از دیگر برنامه های سفر یک روزه رئیس کل بانک مرکزی به استان کردستان است.
کارخانه پتروشیمی کردستان با 14 هزار و 140 میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و ارزی و‌اشتغالزایی 700 نفر فروردین سال 96 همزمان با سفر نوروزی حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری به استان کردستان به بهره برداری رسید.
ظرفیت اسمی نخستین کارخانه پتروشیمی کردستان، تولید 300 هزارتن پلی اتیلن سبک در سال است که در زمینی به مساحت 129 هکتار احداث و بخشی از آن به شهرک تولید محصولات پایین دستی پتروشیمی اختصاص داده شده است.
9936/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال