200 اثر هنری به دبیرخانه جشنواره سراسری وقف در کردستان رسید

سنندج - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: 200 اثر از هنرمندان حدود 20 استان کشور به دبیرخانه بخش هنرهای تجسمی ششمین جشنواره سراسری وقف در استان کردستان رسید.

حجت الاسلام مصطفی نوروزی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ششمین جشنواره سراسری وقف چشمه همیشه جاری در بخش های فرهنگی و هنری برگزار می شود که کردستان میزبان بخش هنرهای تجسمی است.
وی افزود: بخش هنرهای تجسمی این جشنواره شامل رشته های خوشنویسی، کاریکاتور، تصویرسازی و نقاشی است که تا 20 بهمن ماه جاری 200 اثر از هنرمندان کشور به این بخش ارسال شد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان اضافه کرد: از این تعداد آثار رسیده، 20 اثر در رشته خوشنویسی، 30 اثر رشته نقاشی و تصویرسازی و 150 اثر نیز در رشته کاریکاتور است.
وی یادآور شد: مهلت ارسال آثار به این دوره از جشنواره تا 20 بهمن تعیین شد که بدلیل درخواست های مکرر هنرمندان بخش های مختلف در سطح کشور، زمان شرکت در آن تا پایان فروردین 98 تمدید شد.
حجت الاسلام نوروزی گفت: هنرمندان کارتونیست و تصویرساز می توانند تا پایان روز 31 فروردین 98 آثار خود را از طریق ایمیل oghaf.kordestan@gmail.com به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
وی تاکید کرد: هنرمندان بخش نقاشی و خوشنویسی (ثلث، نسخ، نستعلیق، شکسته و گرایش های نوین) نیز می توانند تا تاریخ مذکور اصل آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به آدرس: استان کردستان، شهرستان سنندج - بلوار جانبازان ابتدای سایت اداری - اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان - معاونت فرهنگی اجتماعی ارسال کنند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان افزود: هنرمندان متقاضی شرکت در جشنواره برای مطالعه دقیق فراخوان می توانند به سایت های kordestan.oghaf.ir و www.vaghf.ir مراجعه کنند.
وی اضافه کرد: آثار باید از پویایی و نوآوری برخوردار و متناسب با رویکرد وقف بوده و در آن از نمادها و نشانه هایی از وقف استفاده شود ضمن اینکه شرکت کننده حداکثر می تواند پنج اثر به دبیرخانه ارائه کند.
ششمین جشنواره سراسری وقف در بخش های وقف، پیشرفت علم و فن آوری، وقف و تعالی جامعه اسلامی، وقف و کودکان، وقف و ازدواج، وقف و پیشرفت علم و وقف و اماکن متبرکه اوایل سال آینده در سنندج برگزار می شود.
7348/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال