سه طرح آموزشی در کردستان به بهره برداری می رسد

سنندج - ایرنا - مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کردستان گفت: همزمان با ایام سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در ایام دهه مبارک فجر سه طرح آموزشی در این استان به بهره برداری می رسد.

ماجد احمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دبستان سه کلاسه روستای عصر آباد شهرستان مریوان با سرمایه گذاری پنج میلیارد و 700 میلیون ریالی یکی از این پروژه هاست که عملیات احداث آن امسال شروع شد.
وی افزود: از مجموع سرمایه گذاری مصوب برای این پروژه تاکنون سه میلیارد و 700 میلیون ریال هزینه شده و 2 میلیارد ریال دیگر نیز برای تکمیل و بهره برداری از این فضای آموزشی در ایام باقی مانده هزینه می شود.
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کردستان مرکز کانون زبان سنندج را از دیگر پروژه های قابل افتتاح دهه فجر اعلام کرد و یادآور شد: برای احداث و تجهیز این مرکز در مجموع 77 میلیارد و 792 میلیون ریال هزینه شده است.
وی تاکید کرد: تکمیل و توسعه دبستان شهرک بعث سنندج با اضافه کردن چهار کلاس درس و با سرمایه گذاری چهار میلیارد و 548 میلیون ریالی دیگر پروژه ایی است که در ایام دهه فجر به بهره برداری می رسد.
احمدی گفت: به مناسبت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی علاوه بر افتتاح این پروژه ها عملیات اجرایی دبستان سه کلاسه در روستای رشیدآباد از توابع شهرستان دیواندره با مشارکت بانک ملی آغاز خواهد شد.
وی در ادامه با بیان اینکه یک هزار و 73 مدرسه با سه هزار و 637 کلاس درس در این استان نیازمند تخریب و نوسازی است، افزود: این تعداد 30 درصد کل مدارس شهری و روستایی استان را شامل می شود که تعدادی از این مدارس تخریب شده ولی بیشتر آنها در حال استفاده هستند.
مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کردستان اظهار داشت: برای تخریب و نوسازی این مدارس یک هزار و 986 میلیارد و 371 میلیون ریال اعتبار نیاز است ضمن اینکه تعهد خیران برای مدرسه سازی و توسعه و تجهیز مدارس این استان در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز، 182 میلیارد و 900 میلیون ریال بود که 160 میلیارد ریال آن محقق شده است.
وی یادآور شد: در سال جاری 160 مدرسه با یک هزار و 80 کلاس درس با زیربنای 115هزار و 989 متر مربع در استان مقاوم سازی شده است.
در سال تحصیلی جاری 290 هزار دانش آموز مقاطع سه گانه (ابتدایی، متوسطه اول و دوم) در سه هزار و 800 مدرسه استان کردستان مشغول به تحصیل هستند.
7348/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال