عملیات اجرایی سالن آزادگان بانه بخاطر اختلاف مالی متوقف است

سنندج - ایرنا - رئیس اداره ورزش و جوانان بانه گفت: طرح احداث سالن 1200 نفری آزادگان این شهر 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد ولی اختلاف مالی و ناتوانی پیمانکاران موجب توقف اجرای آن شده است.

جلال مرادی مرادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا نواقص پروژه و مشکلات مالی پیمانکاران را از علل تاخیر در بهره برداری از این طرح ورزشی اعلام کرد.
وی اظهار داشت: سالن 1200 نفری آزادگان از مهمترین پروژه های ورزشی بانه قرار بود دهه مبارک فجر امسال به بهره برداری برسد اما تکمیل نشد تا همچنان نیمه تمام بماند.
مرادی تاکید کرد: این پروژه 2 پیمانکار داشت که یکی از پیمانکاران با مبلغ مشخص قرارداد سقف سالن را با نواقصی اجرا کند ولی با توجه به گران شدن مصالح، قادر به انجام تعهد و اصلاح نواقص و اتمام مراحل اجرایی سقف سالن نیست.
وی با بیان اینکه قرارداد اجرای سقف سالن 3 میلیارد ریال بوده است، یادآور شد: باید برای اتمام پروژه پیمانکار را تغییر داده و اعتبار بیشتری به آن اختصاص داد که موضوع از طریق مسئولان ذیربط شهرستان در دست بررسی است.
مرادی اضافه کرد: این پروژه اکنون 24 میلیارد ریال اعتبار دارد که 5 میلیارد ریال دیگر نیز برای تکمیل آن درخواست شده البته با توجه به شرایط اقتصادی و گران شدن مصالح ساختمانی، تکمیل آن به اعتبارات بیشتر نیاز دارد.
رئیس اداره ورزش و جوانان بانه گفت: عملیات اجرایی سالن 1200 نفری آزادگان از پروژه های مصوب سفر مقام معظم رهبری در سال 88 به استان کردستان در زمینی به مساحت 2200 متر مربع و اعتبار اولیه 50 میلیارد ریال سال 89 آغاز شده است.
شهرستان مرزی بانه با 158 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
7469/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال