تاب آوری اجتماعی زنان سرپرست خانوار کردستانی تقویت می شود

سنندج - ایرنا - مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان گفت: مرحله دوم طرح تاب آوری اجتماعی زنان سرپرست خانوار در مناطق حاشیه و سکونتگاه های غیررسمی مرکز استان در آستانه سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اجرا می شود.

لیلا آژیر عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اجرای مرحله اول طرح تاب آوری اجتماعی از سال 94 در استان آغاز شده و کردستان در این مرحله جزو 13 استان الگو (پایلوت) برای اجرای طرح بوده که هم اکنون به دلیل استقبال گسترده مردم به کل استان های کشور تعمیم داده شده است.
وی افزود: در این مدت طرح تاب آوری اجتماعی در تمام شهرستان های استان به صورت استانی و براساس نقشه آسیب های موجود در هر شهرستان اجرا شده و جامعه هدف آن بیشتر حاشیه شهرها، روستاها و مناطق آسیب خیز بوده است.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان گفت: مرحله دوم طرح تاب آوری اجتماعی هم در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به صورت آزمایشی در سکونت گاه های غیررسمی براساس برنامه ریزی های معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در10 استان کشور از جمله کردستان اجرا می شود.
وی افزود: براین اساس در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی مرحله دوم این طرح به صورت آزمایشی در سنندج و توسط دفاتر تسهیلگری برای زنان سرپرست خانوار ساکن در مناطق حاشیه و سکونتگاه های غیررسمی این شهرستان اجرا می شود.
آژیر اضافه کرد: ارتقای آگاهی و سطح سلامت روانی، جسمانی و اجتماعی، افزایش تاب آوری اجتماعی خانواده ها در مقابل آسیب های اجتماعی و تعارضات خانوادگی را از جمله اهداف اجرای این طرح است.
وی افزود: طرح توانمند سازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در سکونت گاه‌های غیررسمی نیز در این استان اجرا می شود و براساس اقدامات انجام شده400 نفر از بانوان استان زیرپوشش این طرح قرار می گیرند.
مرحله دوم طرح تاب آوری اجتماعی زنان سرپرست خانوار به صورت آزمایشی در 10 استان کشور شامل آذربایجان غربی، لرستان، کردستان، کرمان، کرمانشاه، هرمزگان، خوزستان، البرز، فارس و سیستان و بلوچستان اجرا می شود.
7348 / 3034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال