طرح سنجش قامت زنان روستایی در سقز آغاز شد

سنندج - ایرنا - رئیس اداره ورزش و جوانان سقز گفت: طرح سنجش قامت زنان روستایی با هدف شناسایی ناهنجارهای ساختاری و اسکلتی در روستاهای این شهرستان آغاز شد.

فرزاد خاکی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح از برنامه های وزارت ورزش و جوانان است که در روستاها و با همکاری دهیاری ها اجرا می شود.
وی با اشاره به اینکه زنان روستایی باید از وضعیت جسمانی و حرکتی خود مطلع باشند، افزود: در این طرح شناسایی ناهنجاری های اسکلتی، ساختاری و خطاهای فیزیکی اندام و دیگر مشکلات زنان روستایی بررسی می شود.
خاکی یادآور شد: این طرح 29 دی در روستای دره قبله با حضور کارشناسان آسیب شناسی و حرکات اصلاحی انجام شد و بیش از 50 نفر از زنان روستا در خصوص ناهنجاری هایی از قبیل گودی کمر، پشت گرد، پشت کج، پشت تابدار، شانه نامتقارن، زانوی ضربدری، زانوی پرانتزی، زانوی عقب رفته، کف پای صاف و گود و شست پای کج مورد ارزیابی قرار گرفتند.
وی با بیان اینکه تناسب اندام (نسبت وزن به قد) زنان این روستا نیز بررسی شد، اضافه کرد: پس از تشخیص ناهنجاری، حرکات اصلاحی در خصوص هر کدام از ناهنجاری ها به بانوان این روستا آموزش داده شد.
به گزارش ایرنا، این طرح تا پایان امسال در 20 روستای دیگر سقز اجرایی می شود.
سقز با بیش از 168 هزار نفر جمعیت دومین شهر پر جمعیت استان کردستان است که در 190 کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.
7345/9102

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال